Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 8. vasárnap Zoltán

Fokozott biztonsági intézkedések a pápa nyári rezidenciáján

Fokozott biztonsági óvintézkedéseket vezettek be Castel Gandolfóban, a pápa nyári rezidenciáján a szokásos vasárnapi úrangyala imádság előestéjén - közölték szombaton név nélkül nyilatkozó olasz illetékesek.

Vasárnap XVI. Benedek a szokás szerint pontosan délben megjelenik a Róma közelében fekvő rezidenciája erkélyén, és a belső kertben összegyűlt hívők és kíváncsiskodók előtt mondja el Angelusát, úrangyala imádságát.

Az idézett források szerint az óvintézkedések mindenesetre nagyon diszkrétek lesznek, hogy ne zavarják meg az imádság megszokott légkörét, ugyanakkor sokkal több részletre terjednek ki, aprólékosabbak lesznek, és a szokásosnál jóval nagyobb területet ellenőriznek.

Olasz részről nem indokolták a pápa védelmének megerősítését, de valószínűsíthető, hogy az a muszlim világban a katolikus egyházfő regensburgi előadása kiváltotta felháborodással, szélsőségesek fenyegetéseivel magyarázható.

Szombaton a Vatikán és Róma elleni támadással fenyegetett a pápa iszlámról és a dzsihádról mondott szavai miatt egy iraki fegyveres csoport.

"Esküszünk, hogy elpusztítjuk kereszteteket Róma szívében, a Vatikánt támadás éri majd és pápátok siratni fogja" - állt a Dzsais al-Mudzsahidin iraki fegyveres csoportnak az interneten közzétett közleményében.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Kemény csapással fenyegette meg Trump Teheránt, kezd kiéleződni az ellentét az iráni politikai és katonai vezetés között – Híreink az iráni háborúról szombaton

Kemény csapással fenyegette meg Trump Teheránt, kezd kiéleződni az ellentét az iráni politikai és katonai vezetés között – Híreink az iráni háborúról szombaton

Szombaton már nyolcadik napjába lépett az iráni háború. Izrael újabb nagyszabású csapássorozat hajtott végre a perzsa állam fővárosa, Teherán ellen, a Mehrabad repülőtér lángra kapott. Pár órával később Irán a zsidó állam elleni támadással válaszolt. Folytatódik Irán arab öbölállamok elleni akciója is: Szaúd-Arábia azt jelentette, hogy a Sajbah olaj- és gázmező felé tartó 16 drón semlegesítettek, Dubaj légvédelme pedig szintén lelőtt támadóeszközöket. Délelőtt az iráni politikai vezetés jelezte, hogy befejezik az arab államok támadását, de nagyon úgy fest, hogy a hadsereg és a Forradalmi Gárda ezt máshogy gondolja. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×