Az amerikai lap úgy tudja, hogy a washingtoni emlékműhöz szükséges pénz 75 százaléka magánadományokból már összegyűlt.
Az emlékmű a szabadság istennőjét ábrázoló alkotás három méter magas bronz másolata lesz, amelynek eredetijét 1989-ben egy kínai ellenzéki állította fel a Tienanmen téren, de később a kínai hadsereg tankjai eltaposták.
Az emlékműnek a Capitolium dombján helyet adó törvényt még Bill Clinton amerikai elnök írta alá.
Berlinben májusban megnyílik az NDK-múzeum. A kiállított tárgyak között lesznek iskolai dolgozatok, amelyekből a titkos rendőrség következtetett a rendszer iránti viszonyra, valamint üvegekben tárolt, ellenzékiek szagmintáit őrző ruhadarabok - hogy szükség esetén kutyákkal kereshessék a rendszer ellenségeit.
A Wall Street Journal a kommunizmus áldozatainak emléket állító múzeumok közül kiemeli a Terror Házát. A lap szerint Budapest volt a legsikeresebb a "kommunizmus hol szürke, hol vérfagyasztó valóságának" a megjelenítésében.
A cikk szerzője megemlíti, hogy már az épület is fenyeget, a tetőből kinyúló pengeélben kivágott terror szó napsütésben a járdára vetül.
Egy amerikai utazási iroda egyébként budapesti "sarló-kalapács sétát" kínál, amely magába foglalja a XXII. kerületi szoborpark meglátogatását is.
Szétesik a hidegfront, durva dolog jön ezután