Infostart.hu
eur:
363.73
usd:
314.16
bux:
150110.32
2026. augusztus 17. hétfő Jácint
Sofia,Bulgaria-July 29,2018: Adding of Revolut Visa card into Apple Pay digital wallet.Apple Pay is an easy and secure nfc payment method.
Nyitókép: martin-dm/Getty Images

Felfüggesztette egyik szolgáltatását a Revolut

A Revolut azonnali hatállyal és ideiglenesen felfüggesztette kriptovaluta-szolgáltatásait Magyarországon, a közelmúltban bevezetett hazai jogszabályi változásokra hivatkozva. A döntés a magyar felhasználók ezreit érinti.

A londoni székhelyű fintech vállalat magyar ügyfeleinek küldött értesítésében azt közölte, hogy a közelmúltbeli magyar jogszabályi változások miatt jelenleg nem tudják biztosítani kriptoszolgáltatásaikat. A Revolut hangsúlyozta, keményen dolgoznak azon, hogy a lehető leghamarabb újra elérhetővé tegyék ezeket a funkciókat.

A szüneteltetés következtében a magyar felhasználók nem tudnak új vételi megbízásokat létrehozni és új eszközöket stakelni, valamint minden befizetést elutasít a rendszer. Ugyanakkor az alkalmazásban továbbra is lehetőség van a meglévő kriptovaluták eladására, illetve kripto külső pénztárcába történő utalására, ez utóbbi azonban csak bizonyos tokenek esetében érhető el.

A Revolut egyéb pénzügyi szolgáltatásait ez a változás nem érinti.

A felhasználók továbbra is teljes körűen használhatják a bankkártyás fizetéseket, átutalásokat és befektetési szolgáltatásokat – írja az Index.

A bank közlése szerint a felhasználóknak semmit nem kell tenniük ahhoz, hogy ez a változás életbe lépjen. Akik azonban szeretnék, továbbra is eladhatják meglévő kriptovalutáikat, vagy korlátozott számú token esetében ki is utalhatják azokat külső pénztárcába.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter újra bejelentkezett Paksról: kritikus napok következnek

Magyar Péter újra bejelentkezett Paksról: kritikus napok következnek

A kormányfő továbbra is „Dunai hajós” üzemmódban, hétfő este is töltött egy videót.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
Száguld a Micron és a Sandisk, ütötték a 4iG-t

Száguld a Micron és a Sandisk, ütötték a 4iG-t

Emelkedéssel indították a hetet az ázsiai részvénypiacok, a japán és a kínai tőzsdék erősödését elsősorban a technológiai vállalatok támogatták. A befektetői hangulatot javította, hogy a gyengébb amerikai makroadatok mérsékelték a Fed közeli kamatemelésével kapcsolatos várakozásokat, a befektetők a friss kínai adatokra és a Hormuzi-szoros körüli geopolitikai fejleményekre figyelnek. Az európai és az amerikai részvénypiacokon kis elmozdulásokkal indult a hét, jól teljesítenek viszont a chipgyártó cégek, nagyot ugrott a Micron és a Sandisk árfolyama is. A magyar piacon a 4iG-ban voltak izgalmak, a cég részvényárfolyama nagyot esett arra, hogy a kormány átfogó vizsgálatot rendelt el a vállalatcsoport és a magyar állam közötti kapcsolatok feltárására.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×