Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
311.49
bux:
142467.45
2026. július 11. szombat Lili, Nóra
Nyitókép: skoda-storyboard.com

Megvan, hogy miért a Skoda Octavia a "vágyak netovábbja" a használt autós keresésnél

A hazai autóvásárlók leginkább Skoda Octaviát és szedánokat vennének, de a pénztárcájuk a megfizethetőbb modellek vásárlása felé tereli őket – ez derült ki a Használtautó.hu 2024-es kereséseket összegző adataiból. Az InfoRádióban Lőcsei Dániel, a portál márkamenedzsere nyújtott betekintést az adatok mögé.

Friss keresési adatok szerint a magyarok étvágya a Skoda Octavia és a szedánok felé fordult a használt autók piacán – mint az InfoRádió Lőcsei Dánieltől, a Használtautó.hu márkamenedzserétől megtudta, négymillió keresés történt –, de a pénztárca igencsak meghatározó. Összesen bő 23 millió keresés volt a Használtautó.hu-n a tíz legnépszerűbb használt autóra.

"A második helyen álló Ford Focusra hárommilliónál több keresés érkezett, az Audi A4-re 2,8-nál többet, a teljes keresésszám pedig több százmilliós" – mutatott rá.

Természetesen a keresés a vágyakról árul el a legtöbbet, az adásvételre vonatkozóan viszont az Opel Astra, Volkswagen Golf és a Suzuki Swift hármasa a "nyerő", ilyen sorrendben.

Érdekesség, hogy a keresési lista negyedik helyén ott a Suzuki Swift, de az Astra és a Golf nincs ott a toplistában.

Az állomány teljes átlagéletkora 12-13 év, az átlagos keresés 2-4 millió forint között történik meg.

"Összességében kijelenthető, hogy különösen a szedán kategória áll közel felhasználóink szívéhez, mivel a leggyakrabban keresett modellek többsége ebbe a kategóriába tartozik" – ezt pedig már Koralewsky Márk, a Használtautó.hu üzletágvezetője emelte ki az adatokkal kapcsolatban a Pénzcentrumnak nyilatkozva.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Összejött a spanyol–francia álom-elődöntő: Spanyolország a 88. percben lőtt góllal ütötte ki Belgiumot a vb-n

Összejött a spanyol–francia álom-elődöntő: Spanyolország a 88. percben lőtt góllal ütötte ki Belgiumot a vb-n

Spanyolország 2-1-re verte Belgiumot a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében, ezzel ők találkoznak a nagy esélyes franciákkal az elődöntőben. A belgák egyenlíteni tudtak a fölényben játszó spanyolok ellen, aztán balszerencsével estek ki: a második félidő közepén le kellett cserélniük a kapussztár Curtois-t, és a 88. percben egy lövés kipattant a cserekapusról, Senne Lammensről, amit aztán a spanyolok bevágtak...

Idén kevés lesz a krumpli, és az árán is variálnak a láncok

A májusi fagyok miatt kevesebb burgonya terem az idén idehaza. Az újburgonyatermés akár 20-30 százalékkal is elmaradhat a várttól. A burgonya termőterülete 15-20 százalékkal csökkent – tette hozzá Csizmadi Imre, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Kertészeti és Beszállítóipari Országos Osztályának elnöke az InfoRádióban.
Dél-koreai óriás debütált a tőzsdén, még mindig őrületes hit van az AI-szektor mögött

Dél-koreai óriás debütált a tőzsdén, még mindig őrületes hit van az AI-szektor mögött

Az iráni helyzet eszkalációja miatt világszerte korrekció bontakozott ki a hét során a világ tőzsdéin. Csütörtökön viszont már emelkedtek az európai és amerikai részvénypiacok, péntek reggel pedig Ázsiában is jó volt a befektetői hangulat. A vezető ázsiai részvényindexek emelkedtek, a Kospi vezetésével, a dél-koreai tőzsdén újra nagyot mentek a technológiai cégek részvényei. A pénteki nyitás után az európai részvénypiacok mellett Amerikában is stagnálást láthatunk. Nagy érdeklődés mellett debütált a Nasdaqon a dél-koreai SK Hynix, amelynek részvényei pénteken 170 dolláros árfolyamon, mintegy 14 százalékos emelkedéssel nyitottak. Nap végére az amerikai tőzsdék szép pluszban zártak, az S&P 500 tőzsdeindex 0,38%-kal emelkedett, miközben a piac a jövő heti gyorsjelentési szezonra készül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×