Infostart.hu
eur:
356.12
usd:
306.86
bux:
134720.16
2026. június 4. csütörtök Bulcsú
Nyitókép: Gránit Alapkezelő

Új tulajdonos mentené meg az enyészettől az egykori MTV-székházat

Megvásárolta a Budapest szívében található történelmi Tőzsdepalota épületét a Gránit Alapkezelő egyik alapja a két korábbi tulajdonosától, a Tippin Corporationtől és az Optimum Asset Managementtől.

Tulajdonost váltott a Budapest belvárosában található Tőzsdepalota, miután a Gránit Alapkezelő által kezelt Diorit magántőkealaphoz tartozó Liberty Alpha Kft., valamint az épület korábbi közös tulajdonosai – amely cégeket Andrea Suriano, a Futura Investment Management és a Futura Funds SICAV Kappa Fund szenior menedzsere és Michael D. Tippin kanadai befektető, a Tippin Corporation alapítója képviselte – között sikeres tranzakció zárult december 12-én.

Az adásvétellel új fejezet kezdődik a Szabadság téren található műemléki épület számára. A tranzakcióval a Gránit Alapkezelő célja, hogy a Tőzsdepalotát olyan új funkcióval töltse meg, amely helyreállítja az épület ikonikus pozícióját a budapesti ingatlanpiacon, és megőrzi történelmi jellegzetességeit – írja az Index.

Mikesy Álmos, a vevőt képviselő Gránit Alapkezelő elnök-vezérigazgatója hatalmas üzleti potenciált lát abban, hogy új életet leheljenek a történelmi épületbe. A Tőzsdepalota egy 1905-ben elkészült, monumentális, historizáló stílusú épület, amelyet Alpár Ignác tervezett. A mintegy 50 ezer négyzetméter alapterületű épület, amely a Szabadság tér nyugati oldalán található, elkészülte óta egészen a II. világháborúig a Budapesti Értéktőzsdének adott otthont. A háborút követően a Magyar Állami Televízió székháza lett 2009-ig.

Címlapról ajánljuk
Baleseti sebész: olyan alapvető a baj az e-rollerezés terén, hogy be kellene vinni az iskolába a tanulását

Baleseti sebész: olyan alapvető a baj az e-rollerezés terén, hogy be kellene vinni az iskolába a tanulását

Egyre több az e-rollerbaleset. Csak a Baleseti Intézetben idén már két 14 évnél fiatalabb gyermek lelte halálát ilyen helyzet következtében, egy 13 éves pedig három hónapja kómában fekszik. Molitorisz Dániel baleseti sebész az InfoRádióban aláhúzta, nagyon gyorsan, védőfelszerelés nélkül, sokszor valamilyen tudatmódosító hatása alatt szállnak a rollerre emberek, így könnyen megtörténik a baj. A fej a legkiszolgáltatottabb testrész.

Magyar Péter „késhegyre menő vitákra” számít az EU-ban

Magyar Péter miniszterelnök sikernek tartja, hogy Közép-Európát és Brüsszelt követően alig három héttel az új kormány megalakulása után Berlinben és Párizsban is sikerült megerősíteni Magyarország pozícióit.
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. június 3. 20:51
2026. június 3. 15:07
×
×