eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria
Blue pipes going to oil refinery
Nyitókép: wenbin/Getty Images

Gázpiac - súlyos csapás Magyarországnak is a német különadó

Magyarország azonnali fellépést vár Brüsszeltől a német földgázadó ügyében, a barátságtalan lépés aláássa a közép-európai országok versenyképességét és egyértelműen szembemegy az uniós jogszabályokkal - közölte Gyürk András, a Fidesz európai parlamenti (EP-) képviselője.

Azon döntés kapcsán, amely szerint januárban Németország a korábbi háromszorosára, a jelenlegi piaci gázár csaknem 10 százalékát kitevő szintre emelte a földgáz szállítására kivetett különadóját, Gyürk András hangsúlyozta: a lépés aláássa a közép-európai országok versenyképességét és egyértelműen szembemegy az uniós jogszabályokkal és az energia-szolidaritás elvével.

Az EP-képviselő kiemelte: a német intézkedés barátságtalan lépés Közép-Európával szemben, ami megdrágítja a régió országainak energiaellátását, aláássa versenyképességüket és megnehezíti a földgázellátás diverzifikációját. Magyarország ezért, a visegrádi országok és Ausztria hasonló kezdeményezését követően, azonnali választ igénylő kérdésekkel fordult az Európai Bizottsághoz - tájékoztatott.

Magyarország várja, hogy milyen konkrét lépéseket tervez az uniós bizottság az európai energiapiacot aláásó különadókkal szemben, valamint tájékoztatást vár Brüsszeltől, hogy

tervezi-e a kötelezettségszegési eljárások megindítását az ilyen jellegű ügyekben

- mondta. A kettős mérce mérséklése érdekében ez fontos lenne - mutatott rá a magyar EP-képviselő.

Az energiaellátás biztonsága és diverzifikációja elengedhetetlen feltétele a gazdasági versenyképességnek és a lakosság magas energiaáraktól történő megvédésének - emelte ki. Ahelyett, hogy Brüsszel az energiabiztonságot veszélyeztető és az energiaellátást megdrágító intézkedésekkel szemben lépne fel, az emberek érdekeit figyelembe vevő rezsicsökkentést támadja - tette hozzá Gyürk András.

Címlapról ajánljuk
A fejlett országokban trend lett az otthoni munkavégzés, idehaza más a helyzet

A fejlett országokban trend lett az otthoni munkavégzés, idehaza más a helyzet

Az Európai Unióban a foglalkoztatottak 22,5 százaléka, míg Magyarországon 10,6 százalék dolgozott otthonról 2022-ben – derült ki az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzéséből. A tanulmány szerzője, Erdélyi Dóra az InfoRádióban elmondta: minél fejlettebb egy ország, annál inkább jellemzőbb a home office gyakorlata.

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×