Infostart.hu
eur:
363.07
usd:
307.83
bux:
137709.61
2026. április 17. péntek Rudolf
investment protection concept, growth money capital, banking
Nyitókép: anyaberkut/Getty Images

Vészjósló elemzés - Most tényleg nagyobb hullámvasútra ül a forint

Nagyobb árfolyammozgások várhatóak a következő időszakban a forint piacán - mondta az InfoRádió által megkérdezett elemző.

Az elmúlt hét vége felé kissé gyengült a forint, közelítette a 385-ös szintet, miközben korábban 375 környékén is járt már.

Hornyák József, a Portfolio.hu elemzője "jelentős mértékű ingadozást" lát a forint árfolyamában az elmúlt hetekben, ami azzal is összefügg azzal, hogy míg a Magyar Nemzeti Bank kifejezetten magas szinten tartotta az egynapos irányadó kamatot, az egy kiemelkedő stabilitást jelentett a forintnak.

"Most viszont, hogy a jegybank megkezdte a kamatcsökkentési periódust, hónapról hónapra 100 bázisponttal vágják a kamatszintet, ezzel a forint is újra érzékenyebbé vált a hazai és nemzetközi hírekre" - fogalmazott.

Mint folytatta, az elmúlt hetek költségvetési hírei, a büdzsé helyzete is a befektetők figyelmének a középpontjába került.

"Nagy kérdés, hogy a költségvetési hiány miként alakul, illetve hogy tartani tudja-e a kormány a hiánycélt vagy kell-e ezért valamilyen lépéseket tennie a kormánynak, esetleg a hiánycél megemelése kerül a figyelem középpontjába. Illetve az is kérdés, hogy minderre a nagy nemzetközi hitelminősítők hogyan reagálnak" - fejtegette Hornyák József.

Szerinte tehát alapvetően egy alacsonyabbá váló kamatkörnyezetben vannak kockázatok, amelyekre egyre inkább figyelni kell, ezek a tényezők teszik egyre inkább ingadozóvá a forint árfolyamát.

"Fel kell készülnünk, hogy nagyobb ingadozások is lesznek" - foglalta össze gondolatait.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: a parlament alakuló ülésén tervezem letenni a miniszterelnöki esküt – több miniszter és tárcája is végleges

Magyar Péter: a parlament alakuló ülésén tervezem letenni a miniszterelnöki esküt – több miniszter és tárcája is végleges

Nem tart igényt a Tisza Párt a korábbi ciklusokhoz hasonló arányú parlamenti alelnöki pozíciókra, és megígérte: véget ér a pénzszórás a parlamentben, erről számokat is nyilvánosságra hozott. Sulyok Tamás korrektségére számít abban, hogy először vele közli az alakuló ülés és a miniszterelnöki eskütétel napját, az eskütétel egyébként a Szent Korona előtt lesz, elhangzik a székely és a magyar Himnusz is. Kiderült: Kármán András pénzügyminiszter lesz, Kapitány István pedig gazdasági. Megerősítette Magyar Péter azt is, hogy már folyamatban van a megválása EP-képviselői mandátumától, így tudja csak letenni a hivatali esküt miniszterelnökként.

Magyar csúcskatonák indultak Faranciországba

Az Orion 2026 nevű gyakorlat áprilisi szakaszában NATO-parancsnokság alatt több ezer katona, mintegy 1800 harcjármű, több tucat helikopter és több száz pilóta nélküli eszköz gyakorlatozik együtt. Böröndi Gábor, a Honvéd Vezérkar főnöke csütörtökön utazott el Lille-be, ahol informális egyeztetéseket folytat vezérezredesekkel, NATO-parancsnokokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Harmadik ország – második prioritás?

Harmadik ország – második prioritás?

A harmadik országbeli munkavállalók foglalkoztatásának kérdése az elmúlt hónapokban több szempontból is a politikai pártok kiemelt kampánytémájává vált. A választások lezárultával várható, hogy a jelenlegi szabályozások átalakítása rövid távon az új kormányzat napirendjére kerül, azonban a gazdaságnak az átmeneti időszakban is szüksége van az erőforrásokra – főként, ha az évek óta várt fellendülés és a folyamatban lévő nagyberuházások szériagyártása elkezdődik. Rövid távon jelentősen felértékelődhet a magyar munkaerő, hosszú távon azonban elengedhetetlen egy átgondolt, piaci alapon működő és nemzetgazdasági célokat támogató keretrendszer szerint működő gyakorlat kialakítása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×