eur:
410.96
usd:
392.54
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
A 2019. január 22-i képen kerámiamasszát tölt műanyag öntőformába egy dolgozó a Rosenthal porcelánüzemében, a bajorországi Selbben. Az étkészletek, üvegpoharak és porcelán dísztárgyak gyártására szakosodott céget Philipp Rosenthal német iparos alapította 1879-ben, a selbi gyárat pedig egy évtizeddel később nyitotta meg. A Németországban piacvezető Rosenthal a vállalat székhelyén, Selben kívül Speichersdorfban üzemeltet gyárat, és 2012-ben világszerte kilencszáz alkalmazottat foglalkoztatott.
Nyitókép: MTI/EPA/Lukas Barth-Tuttas

Váratlanul erőre kapni látszik a német gazdaság

Az előzeteshez képest a többszörösére nőtt az ipari megrendelések száma májusban Németországban.

A német ipari megrendelések jelentősen megugrottak májusban, a szövetségi statisztikai hivatal által közzétett adatok szerint a várakozásokat meghaladva 6 százalék felett nőttek az előző hónaphoz képest - írja a portfolio.hu.

A szövetségi statisztikai hivatal friss jelentéséből kiderült, hogy a német ipari megrendelések májusban jelentősen megugrottak, és felülmúlták az előzetes várakozásokat.

Az adatok szerint a beérkező megrendelések 6,4%-kal nőttek az előző hónaphoz képest, a szezonális és naptári eltérésekkel való kiigazítás után.

Ez a jelentős emelkedés jóval meghaladta az elemzők előrejelzéseit, akik a Reuters felmérése szerint mindössze 1,2%-os növekedésre számítottak.

Korábban már Magyarország kivételével életjeleket mutat az európai autópiac címmel lapunkban arról írtunk, hogy bizonyos területeken, így például az autóeladások terén pozitív előremozdulás tapasztalható az Európai Unióban. Az EU-ban az év első öt hónapjában 18 százalékkal nőtt az eladott új autók száma. A négy legnagyobb uniós autópiac közül Németországban pedig 10,2 százalékkal nőtt az új autók értékesítési száma, ami nyilvánvalóan hatással van az autógyártásra és így a teljes német iparra is.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, a távközlési szektor cégei, a feldolgozóipari gyártók (bioetanol, keményítő, napraforgóolaj), valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×