eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria
Nyitókép: Pixabay

Egy életminőségi adat, amelyben megelőzzük Bulgáriát

Az Európai Unió országai közül egyedül Bulgáriát előztük meg ebben a mérőszámban.

A valós egyéni fogyasztás olyan javakból és szolgáltatásokból áll, amelyeket az egyének tényleg elfogyasztottak, illetve igénybe vettek, függetlenül attól, hogy azokat a háztartások, a kormányzat vagy nonprofit intézmények vásárolták-e meg és fizették-e ki.

Az egy főre jutó AIC

a háztartások anyagi jólétének mutatójának tekinthető.

Az egy főre jutó AIC vásárlóerő-egységben (PPS) kifejezve 2022-ben az uniós átlag 67 százaléka és 138 százaléka között változott a 27 uniós országban – írja az Eurostat.

Az unión belül kilenc országban volt az egy főre jutó AIC az uniós átlag felett. A legmagasabb értékeket

  • Luxemburgban (38 százalékkal az uniós átlag felett),
  • Németországban (19 százalék),
  • és Ausztriában (18 százalék) regisztrálták.

Eközben 18 uniós országban az egy főre jutó AIC az uniós átlag alatt volt,

a legalacsonyabb szintet Bulgáriában (33 százalékkal az uniós átlag alatt), Magyarországon (28 százalék) és Szlovákiában (27 százalék) regisztrálták.

A GDP szintén jelentős eltéréseket mutatott az EU-tagországok között: a bulgáriai uniós átlag 59 százalékától a luxemburgi 261 százalékig terjedt. Az EU átlagát meghaladó egy főre jutó GDP-t 11 uniós országban regisztráltak.

Címlapról ajánljuk

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Ez lehet az ügy, ami mindent boríthat Amerikában: Joe Biden kezében az ütőkártya?

Ez lehet az ügy, ami mindent boríthat Amerikában: Joe Biden kezében az ütőkártya?

Az abortuszhoz való jog évtizedek óta az egyik legtöbb érzelmet és vitát kiváltó téma az amerikai politikában. A konzervatív aktivisták és politikusok ’70-es évek óta zajló abortuszellenes erőfeszítései a Legfelsőbb Bíróság 2022-es döntésében csúcsosodtak ki, amikor a testület lényegében visszadobta az államoknak az abortusz szabályozását. Azóta viszont a terhességmegszakításhoz való jog biztosítása a demokraták egyik nyerő ügye lett: több győzelmet is köszönhetnek a republikánus vezetésű államok tervezett vagy már érvényben lévő szigorításainak. Joe Bidenék pedig abban bíznak, hogy ősszel az abortuszjog körüli vita ismét a Fehér Házba repítheti őket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×