eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A Facebook amerikai internetes közösségi portál anyavállalatának, a Metának az emblémája előtt fényképezkedik egy nő a cég székháza előtt, a kaliforniai Menlo Parkban 2022. november 9-én. A Meta Platforms Inc. elbocsátja több mint 11 ezer alkalmazottját, a dolgozók mintegy 13 százalékát az egyik legnagyobb 2022-es amerikai létszámcsökkentés keretében.
Nyitókép: MTI/EPA/John G. Mabanglo

A Twittert támadná új közösségi oldalával a Meta

A Facebook, az Instagram és a WhatsApp anyacége kihasználná a Twitter körüli zűrzavart.

A Meta közölte, hogy olyan közösségi oldalon dolgozik, amely kizárólag szöveges bejegyzések megosztására használható - írja a Sky News.

A cég szóvivője megerősítette, hogy ez is olyan decentralizált platform lesz, mint amilyenek a tavaly ősszel Elon Musk megvásárolta Twitter körüli ellentmondásos viszonyok közepette nagy népszerűségre tettek szert.

"Úgy gondoljuk, hogy van igény egy felület kialakítására, ahol az alkotók és a közszereplők friss információkat oszthatnak meg tevékenységeikről" - fogalmazott a cég szóvivője.

Az új appot az Instagramhoz kapcsolódva készítik, az ott felhasználói fiókkal rendelkezők be tudnak jelentkezni majd ide is, de a működés más alapokon nyugszik majd.

A hírek szerint támogatni fogja az ActivityPub nevű decentralizált közösségi hálózati protokollt, amely a Twitter néhány riválisát, például a Mastodont is működteti.

A decentralizált platformok az internet egy korábbi korszakát idézik, amelyben a nagy technológiai vállalatoknak még nem volt monopolhelyzetük az emberek által használt weboldalak felett. A Facebookot és a Twittert például egy-egy vállalat irányítja, ezek teljes felügyeletet gyakorolnak a platformon engedélyezett tartalmak tekintetében. A Mastodon és más, tavaly ismertté vált Twitter-alternatívák azonban számos független közösségből vagy szerverből állnak, amelyek egy ernyő alatt élnek. Ezeket különböző magánszemélyek vagy cégek működtethetik, saját szabályokkal és irányelvekkel.

Jack Dorsey, a Twitter alapítója is egy ilyen hálózatot fejleszt:

a Blue Sky nevet viselő platformot tavaly óta tesztelik.

Tavaly év végén megugrott az érdeklődés az ilyen platformok iránt, de a szakértők által jelzett változás nem következett be a felhasználói szokásokban: a Mastodon felhasználóinak száma stagnál.

Az ilyen platformok hátránya, hogy általában nem olyan könnyen használhatók és nem annyira vonzók a szemnek, mint például a Facebook, amit a nagyszülőktől az unokák generációjáig mindenki használ.

A Meta hálózata valószínűleg a mainstream közönséget célozza, de nem biztos, hogy sikerre van ítélve: a cég Sparked nevű videós randiszolgáltatása és a párokat középpontba állító Tuned közösségi platform is kudarcot vallott az elmúlt években.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×