eur:
394.29
usd:
370.44
bux:
65674.41
2024. április 19. péntek Emma
Nyitókép: Pixabay.com

Folyamatosan tolódik el a magyar energiamix a megújulók irányába

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal márciusi számokkal jelentkezett.

Márciusban tovább nőtt a megújulókból származó energiatermelés Magyarországon - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) csütörtökön az MTI-vel.

Ismertetik, hogy márciusban az elsődleges megújuló energiahordozók termelése 0,84 petajoule-lal (PJ) emelkedett, míg az elsődleges fosszilis energiahordozók termelése 0,06 PJ-lal, a nukleáris forrásból származó termelés 0,01 PJ-lal és az egyéb nem megújuló forrásokból származó energiatermelés 0,12 PJ-lal csökkent az előző év azonos időszakához képest.

Az országos primerenergia-felhasználás 2022. márciusban 114,77 PJ volt, amely 6,38 PJ-lal volt magasabb az előző év azonos időszakához képest. A felhasználáson belül a fosszilis energiaforrások felhasználása 5,62 PJ-lal, a megújuló energiaforrásoké 1,14 PJ-lal emelkedett, míg az egyéb nem megújuló forrásoké 0,18 PJ-lal csökkent az előző év azonos hónapjához képest.

A földgáz belföldi felhasználása 41 961 terajoule (TJ) volt, amely 1,5 százalékkal volt alacsonyabb a megelőző év azonos hónapjánál. A márciusi 4355 gigawattóra (GWh) hazai összes villamosenergia-felhasználás 4,5 százalékos emelkedést jelent az előző év azonos időszakához képest.

Magyarországon a 3384 GWh bruttó villamosenergia-termelés 7,6 százalékkal magasabb volt márciusban a megelőző év azonos időszakához képest.

A megújuló energiaforrásból termelt villamos energia 65,6 százalékát a napenergia, 21,7 százalékát a biomassza forrás, 6 százalékát pedig a szélenergia biztosította - tájékoztatott a MEKH.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×