Infostart.hu
eur:
386
usd:
330.33
bux:
116760.13
2026. január 12. hétfő Ernő
Parrag Zoltán egyesített kézbesítő átadja a nyugdíjprémiumot Varga Viktornénak Budapesten 2021. november 12-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Ekkora nyugdíjemelésre számíthatunk jövőre

A Költségvetési Tanács anyagából derül ki, hogy 5,2 százalékos inflációt irányoz előre 2023-ra a kormány.

"A költségvetés 2023-ban további 5,2 százalékos nyugdíjemeléssel számol, amely a rendszeres havi ellátáson felül a 13. havi nyugdíjra is érvényes" – idézi a Költségvetési Tanács 2023-as büdzsét véleményező anyagát a Portfolio.

Tehát nemcsak a növelés mértéke, hanem az is kiderül ebből, hogy lesz 13. havi nyugdíj jövőre is, és

5,2 százalékos inflációra számít a kormány 2023-ban.

A gazdasági lap a Költségvetési Tanács azon megállapítására is felhívja a figyelmet, hogy 2023-ban is fennmarad a nyugdíjprémium intézménye.

A központi alrendszer jelentős bevétele a szociális hozzájárulási adóból és a járulékokból származik. A Nyugdíjbiztosítási, az Egészségbiztosítási és a Nemzeti Foglalkoztatási Alapot ezekből együttesen 2023-ban 6636 milliárd forint illeti meg. Ez összegében (644 milliárd forinttal), 10,7 százalékkal több, mint a 2022. évi várható teljesítés – írják.

Varga Mihály pénzügyminiszter Facebook-posztjában foglalkozott a Költségvetési Tanács megállapításaival:

Címlapról ajánljuk
500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

Bár halálbüntetés is járhat érte, tömegével égetik el a tereken a hidzsábjukat a nők Iránban, így tiltakozva az iszlám rezsim elnyomása ellen. Az internet letiltása miatt nem lehet ellenőrizni, de egy jogvédő szervezet szerint több mint 500 embert öltek meg az iráni tüntetések idején. A kórházak megteltek, van, ahol az utcán terítették ki halottakat, hogy a családjuk azonosítsa őket. A hatalom szerint Amerika és Izrael tüzeli a tiltakozásokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Ma érkezik az emelt nyugdíj – Mutatjuk, ki hány forinttal kap többet

Ma érkezik az emelt nyugdíj – Mutatjuk, ki hány forinttal kap többet

Január 12-én utalja az Államkincstár az idei első havi nyugdíjakat, az év eleji inflációkövető nyugdíjemelésnek köszönhetően az időskorúak 3,6%-kal több bevételhez jutnak, mint 2025 decemberében. Mutatjuk a pontos számokat, hogy kinek mekkora összeggel nő a havi bevétele. Februárban még jobb hónapjuk lesz a nyugdíjasoknak, ugyanis a megszokott módon érkezik a teljes 13. havi juttatás, továbbá idén először megérkezik a 14. havi nyugdíj első negyedrésze is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×