Infostart.hu
eur:
385.17
usd:
331.75
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Gas station at sunset.
Nyitókép: Issarawat Tattong/Getty Images

Üzemanyagárak: régóta nem volt példa ilyenre

Szerdától bruttó 9 forinttal kerül majd kevesebbe a gázolaj nagykereskedelmi ára. Legutóbb április 13-án volt árcsökkenés a dízel esetében. Nem így lesz a benzinnél, annak beszerzési ára bruttó 12 forinttal emelkedik.

Természetesen a 480 forintos hatósági kiskereskedelmi árak nem változnak, viszont a piaci árú gázolaj ára változhat, illetve jelentős emelkedésre kell számítanunk a 100-as oktánszámú prémium benzin kiskereskedelmi árának esetében – írja a Holtankoljak.hu.

Ársapka nélkül az alábbi átlagárakon tankolnánk a hazai kutakon:

  • 95-ös benzin: 634 forint/liter
  • gázolaj: 699 forint/liter.

Címlapról ajánljuk
Szakértő az iráni utódlásról: Ali Hamenei „reformernek” számított

Szakértő az iráni utódlásról: Ali Hamenei „reformernek” számított

Mi lesz Iránban, ha az amerikai–izraeli támadások nem érnek el rezsimváltást? Hogy zajlik az utódlás? „Az iráni állam berendezkedésének vannak demokratikus elemei, a legfőbb vezetőt például a szakértők gyűlése választja meg, annak tagjait pedig a nép választja” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában N. Rózsa Erzsébet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára, Közel–Kelet-szakértő.

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×