Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Stack of ukrainian 1000 hryvnia banknotes in womens black leather bag. Money of Ukraine, concept
Nyitókép: Evgen_Prozhyrko/Getty Images

Kiszámolták, mennyibe kerülhet Ukrajnának a háború

Kijev jelentős összeget vár a G7-ektől.

Ukrajna 50 milliárd dollárnyi pénzügyi támogatásra számít a G7-országoktól - mondta az ukrán elnök tanácsadója egy vasárnapi televíziós nyilatkozatában. Emellett pedig 0%-os kamatozású kötvények kibocsátását tervezi a következő hat hónap költségvetési hiányának fedezése érdekében, ami a háborúból fakad.

Oleh Ustenko, az elnök gazdasági tanácsadója arról is beszélt a Reuters tudósítása szerint, hogy a kérést Volodimir Zelenszkij fogalmazta meg a világ vezető gazdasági hatalmainak.

Becslése szerint Ukrajnának 1000 milliárd dollárra lesz szüksége a háború okozta károk fedezésére.

Az elnöki tanácsadó várakozása szerint az idei infláció Ukrajnában 10-20% között lesz és 10%-hoz lehet közelebb, ha a háború hamarosan véget ér.

Címlapról ajánljuk
Átszabnak több városi parkot, sokan fellélegezhetnek

Átszabnak több városi parkot, sokan fellélegezhetnek

A települési zöldfelületek tudatos tervezésével és kezelésével szeretné mérsékelni az allergia által okozott betegségterhelést egy osztrák-magyar határ menti együttműködés, amelyben a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) is részt vesz. A projekt célja, hogy a városi parkokba a jövőben olyan növények kerüljenek, amelyek nem okoznak pollenallergiát, de közben képesek alkalmazkodni a klímaváltozáshoz is.

Az amerikai intézkedés, ami átszabta a világgazdaságot

Egy kansasi gabonasiló árnyékában kezdődik a történet, ami a teljes világgazdaság térképét újrarajzolta. A Trump-korszak vámjai nem epizódnak bizonyultak, hanem tartós fordulatnak. A kérdés ma már nem az, hogy kivezetik-e, hanem az, hogy milyen világrendet eredményez. Jelen írás három forgatókönyvet vázol fel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×