eur:
404.19
usd:
352.47
bux:
97304.46
2025. június 23. hétfő Zoltán
Fotót készítenek magukról okostelefonjukkal vendégek egy étterem teraszán Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdőn 2021. április 24-én. A védőoltásban már több mint 3,5 millióan részesültek, így április 24-től hatályba lépnek az új rendelkezések. A vendéglátóhelyek teraszai és kerthelyiségei reggel öt óra és este fél tíz között lehetnek nyitva, a vendégeknek ott nem kell maszkot viselniük, a belső terekben viszont igen. Az üzemeltető és alkalmazottai az üzlet teljes területén kötelesek maszkot hordani.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Elvágták a bértámogatást, pedig még szükség lenne rá az érintettek szerint

A turisztikai szakemberek és a rendezvényszervező cégek is úgy látják, hogy indokolt lett volna a munkahelymegtartó bértámogatás fenntartása ezekben az ágazatokban a nyári időszakban.

A bértámogatást május 31-ig igényelhették azok a cégek, amelyek nem tudták folytatni megszokott tevékenységüket a pandémia alatt.

„Ez nagy fontos intézkedés volt, hiszen ez tette lehetővé, hogy a kollégák legalább egy részét meg lehessen tartani” – mondta a bértámogatás szerepéről a turisztikai szektorban az InfoRádiónak a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke, Flesch Tamás. Szerinte ez a támogatás tette lehetővé, hogy a terasznyitás után újra tudjanak indulni, hiszen mint a szektor sok szereplője elmondta, a munkaerő volt ebben a kulcs. Éppen ezért sajnálják, hogy vége van, szerették volna, ha még pár hónapig kitart – nyilatkozott az elnök.

Úgy látja, vidéken még legalább júniusban, Budapesten még két hónapig, de inkább egész nyáron fenn kellett volna tartani a bértámogatást. A különbséget az indokolja, hogy

a fővárosban a nyáron 25-30 százalékos forgalomra lehet számítani.

Flesch Tamás arról számolt be, hogy nagyjából a szektorban dolgozók fele hagyta el állását, illetve kellett nekik felmondani a járvány alatt.

A bértámogatás kivezetése miatt a konferencia- és rendezvényszervező cégek is bajban vannak. Erről már a Hungexpo vezérigazgatója, a Magyarországi Rendezvényszervezők és Szolgáltatók Szövetségének elnöke, Ganczer Gábor beszélt az InfoRádióban. Elmondta, az ősszel lesznek nagyobb rendezvényeik, ami azért jelent nagy kihívást, mert

a világjárvány miatt a korábbi létszámuk hetven százalékát tudták megtartani.

Bértámogatás nélkül nem tudják visszapótolni a létszámot.

Ganczer Gábor szerint a megszűnt munkahelyek visszaépítése lassabb lesz, mint lenne bértámogatással, ez nagy terhet ró majd a megmaradt munkavállalókra. Azt mondta, olyan munkavállalói állománnyal indulnak újra, amekkorát a rendelések alapján a későbbiekben is fenn tudnak tartani. Arra számít, hogy a jövő év hozhatja vissza a pandémia előtti szintet a szektorban.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Aszódi Attila: az amerikaiak is jól tudják, hogy működő iráni atomerőmű megtámadása katasztrófához vezetne

Hatvan százalékos urándúsítás semmiképpen nem indokolt egy polgári programban, atomerőműhöz nem szükséges ilyen magas dúsítás, így arra lehet következtetni, hogy a perzsa állam fegyver-előállítás céljából kezdeményezte az eljárást – mondta az InfoRádióban a Budapesti Műszaki Egyetem Természettudományi Karának dékánja. A nukleáris biztonsági szakértő hozzátette: most még nem lehet tudni, hogy az iráni urándúsító létesítményeken túl maguk a dúsított uránkészletek is sérülést szenvedtek-e az amerikai támadásokban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.23. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Amerika megtámadta Iránt, a legrosszabb forgatókönyvre készülnek a Perzsa-öbölben – Híreink az Irán-Izrael háborúról hétfőn

Amerika megtámadta Iránt, a legrosszabb forgatókönyvre készülnek a Perzsa-öbölben – Híreink az Irán-Izrael háborúról hétfőn

Az amerikai adminisztráció közlése szerint az iráni Fordóban hat úgynevezett "bunkerromboló" bombát dobtak le a feltételezett föld alatti urándúsító üzem megsemmisítésére, míg két másik iráni atomlétesítményt - Natanzban és Iszfahánban - a haditengerészet Közel-Keleten tartózkodó hajóiról felbocsátott Tomahawk rakétákkal támadtak. Natanz Irán legnagyobb urándúsító létesítménye, Fordow pedig egy rendkívül titkos, mélyen a hegyek közé temetett létesítmény - írja a CNN. Az iráni parlament döntött a Hormuzi-szoros lezárásának lehetőségéről, de a végső szót a Legfelsőbb Nemzetbiztonsági Tanácsnak kell kimondania. Két, amerikai támaszpontoknak helyet adó közel-keleti ország, Bahrein és Kuvait óvintézkedéseket tett az Irán elleni amerikai légicsapások után, felkészülve a konfliktus esetleges kiterjedésére – írja a Reuters. Cikkünk folyamatosan frissül az Irán-Izrael háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×