Infostart.hu
eur:
365.01
usd:
316.37
bux:
150380.97
2026. augusztus 12. szerda Klára
A Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) által szervezett 7+ üléses hétvége elnevezésű rendezvény a Magyar Vasúttörténeti Park Orient-csarnokában 2019. április 27-én. A bemutatón tizenhárom autómárka hét- vagy többszemélyes családi autóját láthatták az érdeklődők.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

Már nem az "alapgép" a legnépszerűbb a nagycsaládos autók piacán

A Dacia Lodgyt felváltotta egy másik modell, Varga Mihály pénzügyminiszter ismertette a listát.

A Magyar Államkincstár összesítette a január 1. óta állami támogatással értékesített nagycsaládos autókat márka szerint, és változást tapasztalt az első helyen.

Ismert, a legalább 3 gyermeket nevelő szülők 2,5 millió forintos, vissza nem térítendő állami támogatást kaphatnak új, 7 személyes autó vásárlása esetén, ezt akár autóhitel törlesztésére is lehet fordítani. A program inudlása óta 52 milliárd forint támogatást folyósítottak, az idei évben pedig idáig 2000 nagycsalád vásárolt e programon keresztül új kocsit, összesen már 22 ezer, a program 2022 végéig tart(hat).

Ami pedig a népszerűségi rangsort illeti, az idáig vezető - legolcsóbbként kapható - Dacia Lodgy elveszítette vezető helyét, a Toyota lépett 7 személyes modelljével az első pozícióba.

A további helyezettek a Magyar Államkincstár infografikáján láthatók, amelyet Varga Mihály pénzügyminiszter tett közzé Facebook-oldalán.

Címlapról ajánljuk
Több napos fesztivállá változik augusztus huszadika, 18 helyett 4 milliárd forintból – kormányzati bejelentés

Több napos fesztivállá változik augusztus huszadika, 18 helyett 4 milliárd forintból – kormányzati bejelentés

Hat hét alatt összerakta a Centrum Production az augusztus 20-ai ünnepségsorozat művészeti koncepcióját, ahol mindenki ízlésének próbálnak megfelelni, augusztus 19-től egészen 23-ig. A drón-, fény- és tűzijátékshow-ban kicsúcsosodó események idén a budai rakpartról lesznek a legjobban láthatók, és az ünnepségsorozat az eddigi 18 helyett 4 milliárd forintból kijönnek. Lesz olcsó ásványvíz és sör is.
inforadio
ARÉNA
2026.08.12. szerda, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×