Infostart.hu
eur:
391.4
usd:
337.89
bux:
122655.67
2026. március 24. kedd Gábor, Karina
Nyitókép: Magyar Turisztikai Ügynökség

Új hajók és kompok érkeznek a Balatonra

Új kompok Szántód és Tihany között, új személyszállító katamaránok a Balatonon. A Magyar Turisztikai Ügynökség közreadta a terveket.

Már a következő évben, de legrosszabb esetben 2022-ben Szántód és Tihany közt az új kompok fognak közlekedni, és erre az időre azt is el fogjuk érni, hogy mind a két rév, a kikötő környéke meg fog újulni, európai színvonalúvá fog tudni válni - közölte az MTÜ honlapján Guller Zoltán vezérigazgató.

Katamaránok megrendelését is tervezik, amelyek alapvetően Balatonfüred, Keszthely és Siófok körzetében fognak közlekedni.

Megérkeztek a BAHART új hajóflottájának prototípus tervei, elkészült a műszaki dokumentáció, és láthatjuk, hogyan fog kinézni az új komp, az új katamaránok és a BAHART zászlóshajója.

A nagyívű, 2030-ig tartó fejlesztés célja, hogy a BAHART európai színvonalú hajózási feladatokat tudjon ellátni - olvasható a honlapon.

Forrás: Magyar Turisztikai Ügynökség
Forrás: Magyar Turisztikai Ügynökség

Címlapról ajánljuk

Varju László: Paks II-t nem szabad megépíteni, az eurót be kell vezetni

A választásig hátralévő időre sorozatot indított az InfoRádió, hogy a kutatások szerint a parlamenti bejutásra esélyes pártok politikusait, szakpolitikusait a napi ügyek mellett külpolitikai és gazdasági elképzeléseikről is kérdezzük. A Fidesz-KDNP, a DK és a Mi Hazánk elfogadta a meghívást. A Tisza Párt nem kívánt élni a lehetőséggel. Varju László, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje és képviselője pártja gazdasági elképzeléseiről beszélt az Aréna című műsorban.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×