Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.92
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Nyitókép: Pixabay

Füstbe ment a nagy dohányipari manőver

Mégsem egyesül az amerikai dohányipar két nagy szereplője, a Philip Morris International és az Altria, a fúzió lehetőségéről folytatott tárgyalásokat eredmény nélkül zárták le - közölte szerdán a Philip Morris International.

A két nagy globális dohányipari vállalat augusztus végén jelentette be, hogy tíz évvel szétválásuk után tárgyalásokat kezdtek az újraegyesülésről, tekintettel a cigaretták eladásának zuhanására.

André Calantzopoulos, a Philip Morris International vezérigazgatója közölte, hogy hosszas megfontolás után a két vállalat megállapodott abban, hogy inkább az új típusú cigarettának, az iQOS nevű terméknek az Egyesült Államokban történő bevezetésére összpontosítják figyelmüket a füstmentes jövő elérésének érdekében.

Az iQOS a Philip Morris International találmánya, a hagyományos és elektromos cigaretta között félúton lévő termék, amelyben valódi dohányt használnak, ám a hengeres tokba kerülő cigarettában nem ég, hanem csak felhevül a dohány, így nem keletkezik füst és kátrány.

Az Altria 35 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkezik az Egyesült Államokban piacvezető elektromoscigaretta-gyártó vállalatban, a Juul Labsban, amelynek termékeiben nikotint tartalmazó folyadék helyettesíti a dohányt.

A Juul Labs ugyancsak szerdán jelentette be, hogy távozik a vállalat éléről Kevin Burns vezérigazgató, valamint felfüggesztik mindennemű reklámtevékenységüket az Egyesült Államokban.

A New York-tőzsdén a nyitás előtti elektronikus kereskedésben a Philip Morris árfolyama 6,5 százalékos, az Altriáé pedig 3,7 százalékos pluszban állt. A vetélytársak közül a British American Tobacco és az Imperial Brands részvényei 2-3 százalékkal emelkedtek.

Címlapról ajánljuk
Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

A csendes-óceáni Tonga közelében található, víz alatt megbúvó Hunga vulkán 2022. január 15-én hatalmas kitörési felhőt hozott létre, ami egy órán belül elérte a magaslégkörben lévő sztratoszférát, a felső ernyő részének kiterjedése pedig 400 kilométer volt. Harangi Szabolcs, a HUN-REN-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője felidézte, pontosan mi történt négy évvel ezelőtt, továbbá arra is kitért, tudományos szempontból milyen tanulságai voltak az akkori történéseknek.

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×