eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Nyitókép: Pixabay.com

Brexit: élelmiszerhiányt és drágulást vizionál az brit élelmiszerszövetség

A Brit Kiskereskedelmi Szövetség szerint egy kemény brexitnek, vagyis ha Nagy-Britannia megállapodás nélkül lépne ki az Európai Unióból lennének ilyen lesújtó következményei.

A Brit Kiskereskedelmi Szövetség a londoni alsóház képviselőinek írt hétfői levelében - amely eljutott a BBC közszolgálati médiatársasághoz is - arra hívja fel a törvényhozók figyelmét, hogy a brit élelmiszerellátás rendkívüli mértékben függ az uniós beszerzési forrásoktól:

a brit üzletek polcaira kerülő salátafélék 90 százaléka, a paradicsom 80 százaléka, a gyümölcsfélék 70 százaléka más uniós országokból érkezik.

A szervezet levele szerint - amelyet a legnagyobb kiskereskedelmi forgalmazók, köztük a Marks & Spencer, a Sainsbury's, a Co-Op, a Lidl, a Morrisons és a KFC vezetői is aláírtak - a brit élelmiszerimportnak jelenleg csak a 10 százaléka zajlik a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) szabályrendszere alapján, ám ha megállapodás híján teljesen a WTO-szabályok hatálya alá kerül, az nagyon megemelné az importköltségeket.

Címlapról ajánljuk

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×