Infostart.hu
eur:
364.75
usd:
314.16
bux:
149163.12
2026. augusztus 19. szerda Huba
Szakemberek dolgoznak az Audi Hungária Zrt. győri karosszériaüzemében 2017. május 23-án.
Nyitókép: Krizsán Csaba

Továbbra sincs megegyezés az Audi-gyárban

Folytatódtak a bértárgyalások a győri Audi vezetése és szakszervezete között.

Tavaly év végén nem jött létre bérmegállapodás, így január elején a munkavállalói képviselet harmadik ajánlatáról kezdődött egyeztetés - írta a Kisalföld.

Az Audi Hungaria Független Szakszervezet (AHFSZ) egy évre kötne megállapodást, kombinált béremeléssel, ahol az alapbér 18 százalékkal, de minimum 75 ezer forinttal emelkedik. A cafeteriát 787 ezerre emelné fel az érdekképviselet, de erről kész alkudni, valamint a mozgóbér esetében idén további 4 százalék beépítését várja az alapbérbe.

A lojalitási bónusznál az alapbér először az ötödik évtől havi bruttó 15 ezer forinttal nőne, majd minden betöltött év után további bruttó havi 3 ezer forinttal. A jubileumi bónusznál azt követeli a szakszervezet, hogy a vállalatnál eltöltött ötödik évtől egyszeri bruttó 50 ezer forintos kifizetés legyen, ami aztán öt évente további bruttó 50 ezer forinttal emelkedik a 20. évvel bezárólag. A 25. évben elismerés járna a munkavállalónak: egy havi munkabér (alapbér+mozgóbér), a 25. évben egy nap pótszabadsággal és jubileumi ajándékkal.

Az Audi vezetése évente hétszázalékos béremelésre (kétéves megállapodásra vonatkozóan), bruttó 620 ezer forint cafeteriára és egy új, kedvezményes előnyugdíjazási rendszer kidolgozására tett publikus ajánlatot. A cég hozzátette azt is, hogy "a vállalat által eddig nyújtott, egyéb juttatási csomag továbbra is marad". Ennek a csomagnak a része többek között a bejárási és lakhatási támogatás, az egészségügyi szolgáltatások és a kedvezményes autóvásárlás biztosítása.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Történelmi magasságokban a Mol, esik a Rába és a 4iG

Történelmi magasságokban a Mol, esik a Rába és a 4iG

Az elmúlt hetek optimizmusa után ismét elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, a befektetők a magas kötvényhozamok és az olajár emelkedése miatt aggódnak, miközben különösen nagy nyomás nehezedik a technológiai részvényekre. A tegnapi amerikai esést ma Ázsiában is komoly eladási hullám követte, Európában pedig oldalazást láthatunk. A bizonytalanságot a közel-keleti feszültségek és az egyre nagyobb állami hitelfelvétellel kapcsolatos félelmek is fokozzák. A magyar tőzsdén óvatos optimizmust láthatunk, melynek eredményeként a Mol történelem során először emelkedett 5000 forint fölé, ugyanakkor a Rába és a 4iG árfolyama továbbra is nagyobb nyomás alatt van. A befektetők ma elsősorban a Fed júliusi ülésének este érkező jegyzőkönyvére figyelnek, emellett több nagy amerikai kiskereskedelmi vállalat gyorsjelentése is mozgathatja a piacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×