Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Másfél órás vizsgán méri föl a felnőttek tudását a KSH

Másfél órás vizsgán méri föl a felnőttek tudását a KSH

Április 30-ig zajlik Magyarországon a felnőtt lakosság kompetenciafelmérése. A kérdezőbiztosok 6 ezer, statisztikai módszerrel véletlenszerűen kiválasztott magyarországi lakcímmel rendelkező 16 és 65 év közötti lakos kompetenciáit vizsgálják meg.

„A kérdezőbiztosok szövegértési, értelmi olvasási, matematikai és IT-problémamegoldó-képességeit mérik fel azoknak, akiket felkeresnek” – mondta az InfoRádiónak Lukácsné Szabó Gerda, a KSH oktatási, kulturális és időfelhasználás-statisztikai osztályának osztályvezetője. A kérdéseket számítógépen vagy papíron válaszolhatják meg a megkérdezettek. „Az a cél, hogy összesen 6000 ilyen méréshez jussunk hozzá” – tette hozzá Lukácsné Szabó Gerda.

A vizsgálatba bekerült személyeket tudományosan megalapozott statisztikai módszerekkel választották ki véletlenszerűen – hangsúlyozta a KSH osztályvezetője.

A kérdezőbiztosok április 30-ig kereshetik fel az alanyokat, akiknek másfél-két órájuk lesz kitölteni a kérdőívet.

A kutatás az OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) egy nemzetközi vizsgálatának része, a magyarországi felmérés a harmadik ütembe kapcsolódott be – tájékoztatott a szakértő. Az eredményeket várhatóan 2019-ben hozza nyilvánosságra a statisztikai hivatal.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×