Infostart.hu
eur:
363.06
usd:
307.75
bux:
139499.37
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas

Megérkezik a száz magyar busz a Volánokhoz

Február végéig kiszállítja a Kravtex a járműveket négy közlekedési központba a Magyar Idők értesülése szerint.

Folyamatosan szállítja a győri Kravtex Kereskedelmi Kft. a Volán Buszpark (a Volán-társaságok közös beszerzőcége) által megrendelt új autóbuszokat – írta a Magyar Idők iparági forrásokra hivatkozva. A 60 új, normál padlómagasságú, szóló, valamint 40 új alacsony belépésű, szóló autóbusz szállítására vonatkozó közbeszerzés értéke több mint hétmilliárd forint.

Az Inovell regionális, városközi közlekedésre fejlesztett autóbusz, normál magasságú padlója alatt akár 4,5 köbméter poggyász fér el. Az Econell modellt elővárosi használatra szánják, két ajtajánál alacsony belépésű a padlószint, az utastérben vannak magasabban elhelyezkedő ülések, ahová lépcső vezet. A korlátozottan mozgó utasok számára rámpát alakítottak ki a második ajtónál.

A buszokból a lap szerint jut a Dunántúlra, az Alföldre és Kelet-Magyarországra is.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
A Tisza kétharmada mozgatja a magyar tőzsdét, Amerikában rekordon zárt a S&P 500 és a Nasdaq

A Tisza kétharmada mozgatja a magyar tőzsdét, Amerikában rekordon zárt a S&P 500 és a Nasdaq

Iránykeresés jellemzi a nemzetközi tőkepiacokat, a befektetők arra várnak, hogy lesz-e áttörés az amerikai-iráni tárgyalásokban a Hormuzi-szorossal kapcsolatban. Az ázsiai tőzsdéken emelkedéseket lehetett látni reggel, míg Európában kis mozgásokat mutatnak az indexek a nap folyamán, kiváró álláspontra helyezkedtek a befektetők. A magyar tőzsdén még mindig a Tisza párt kétharmados győzelme mozgatja az árfolyamokat, míg hétfőn a blue-chipek emelkedtek nagyot, azokban kedden már kisebb korrekció volt, ma pedig a kezdeti emelkedés után lecsorgást láthattunk a BUX indexnél. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×