Infostart.hu
eur:
388.55
usd:
335.71
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Az idősödő munkavállalók is értékesek

Az Európai Munkavédelmi Ügynökség a közelmúltban az idősödő emberek foglalkoztatásában rejlő kiaknázatlan lehetőségekre hívta fel a figyelmet. A felvetés fontosságát hangsúlyozza Simon Attila munkaerőpiacért felelős helyettes államtitkár is, aki az InfoRádió Családi hét című műsorának elmondta, hogy a kormány programokkal készül e korosztály munkaerőpiacon tartására.

„Az a vélekedés, ami szerint 2030-ra az összes európai munkavállalónak a 30 százalékát az úgynevezett idősödő – az 55 és a 64 év közötti – munkavállalók teszik majd ki, nagyon közel van. Ehhez jönnek még hozzá az olyan magyar sajátosságok, mint például az, hogy – hasonlóan Európához, itt is – demográfiai problémával küzdünk. Néhány évtizede minden egyes évben kevesebb a munkaerőpiacra kerülők száma, mint akik onnan kilépnek – pusztán azért, mert a jól megérdemelt nyugdíjas éveiket megkezdik. Így folyamatosan nő a hiány. Ezt most érezzük meg igazán, amikor felpörgött a gazdaság, és jó néhány ágazat munkaerőhiánnyal küzd” - mondta Simon Attila.

A munkaerőpiacért felelőskormá helyettes államtitkár elmondta, a kormány már fogadott el ezzel kapcsolatban határozatot.

„Ezt a stratégiát kell a következő években megvalósítani. Nem arról beszélünk, hogy majd 2020 után mi lesz, hanem arról, hogy 2017-ben, 2018-ban milyen kézzel fogható programokat tudunk elindítani” - közölte Simon Attila.

„Ez nyilvánvalóan túlmutat a Nemzetgazdasági Minisztériumon, össztársadalmi szinten kell kezelni. Ezen belül pedig lesznek olyan képzési projektek, aminek lesz munkaerő-piaci lába” - tette hozzá a helyettes államtitkár.

Elmondta, hogy elvileg a források rendelkezésre állnak.

„Ezek részben európai uniós források. A programokat úgy kell kidolgozni, hogy olyan programmal álljunk elő, amilyenre fogadókészség van. Itt a motiváció a kulcskérdés” - hangsúlyozta a munkaerőpiacért felelős helyettes államtitkár.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Resperger István: ez már egyértelműen háború Iránban, és legalább négy-öt hétig tarthat
Aréna

Resperger István: ez már egyértelműen háború Iránban, és legalább négy-öt hétig tarthat

Az Egyesült Államok és Izrael támadása új szintre emelte a közel-keleti konfliktust: a csapások az iráni katonai vezetést és az atomprogram kulcspontjait célozták, miközben Irán rakétákkal és drónokkal válaszol a térség több országában. Resperger István ezredes, a Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központ igazgatója az amerikai tervezés logikájáról, a légicsapások céljáról, az aszimmetrikus válaszokról és a konfliktus lehetséges kimeneteleiről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában.

Orbán Viktor: nem lehet életveszélyes fenyegetésekkel eltántorítani

A miniszterelnök a közösségi oldalán reagál Volodimir Zelenszkij fenyegető szavaira, miszerint az ukrán elnök katonáknak adná meg a magyar kormányfő címét. Korábban Szijjártó Péter is tájékoztatot tartott az ügyben, jelezve: minden határon túlmegy, hogy Zelenszkij gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktort.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. A katari légierő iráni bombázókat lőtt le a légtérben, a nap folyamán pedig rakétatámadás érte Dohát, illetve Bahreint és Izraelt is. Délelőtt a semleges kaukázusi Azerbajdzsán területét is iráni támadás érte. Iszmail Baghei, Irán helyettes külügyminisztere megfenyegette az Európai Uniót. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×