Infostart.hu
eur:
386.11
usd:
331.63
bux:
120651.59
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Kivonulhat Londonból a második legnagyobb orosz bank befektetési központja

Londonból más európai városba helyezi át befektetési banki központját a második legnagyobb orosz pénzintézet, a VTB Bank, ha Nagy-Britannia, európai uniós tagságának megszűnése (Brexit) miatt, elveszíti szabad hozzáférését az egységes európai piachoz.

Erre figyelmeztetett Herbert Moos, a VTB elnökhelyettese a Financial Times üzleti napilapban kedden megjelent nyilatkozatában, illetve az orosz bank Moszkvában kiadott közleményében.

Herbert Moos elmondta, hogy nagy terveik voltak a VTB Capital több száz embert foglalkoztató londoni központjával, azonban a Brexit miatt csökkentik kitettségüket, még ha nem is zárják le teljesen üzleti tevékenységüket a Cityben.

A lehetséges új helyszínek között Frankfurtot, Párizst és Bécset említette az elnökhelyettes. Bécsben van a bank európai központja. A végleges döntést még az év vége előtt meghozza az igazgatótanács.

A VTB az első nagybank, amely nyilvánosan bejelentette, hogy elköltözik Londonból a Brexit miatt. Mindeközben Németországban már megindultak az egyeztetések a munkajogi törvények enyhítéséről, hogy vonzóbbá tegye Frankfurtot a brit EU-tagság megszűnése miatt a Londonból távozni kívánó pénzügyi szolgáltatási vállalatok részére.

Nagy londoni elemzőházak szerint a londoni City pénzügyi szolgáltatási szektorának súlyos veszteségeket okozna a hard Brexit, vagyis ha Nagy-Britannia kiszorulna az EU egységes belső piacáról, és a kétoldalú kereskedelem a Kereskedelmi Világszervezet szabályainak alapján folytatódna.

Egy keddi londoni konferencián számos nagybank vezető beosztású tisztségviselője nyilatkozott úgy, hogy már 2017 elején megkezdődhet a kivonulásuk Londonból, ha nem tisztázódik, megmarad-e Nagy-Britannia hozzáférése az egységes belső piachoz a közösségből való kiválás után.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×