Infostart.hu
eur:
381.85
usd:
322.62
bux:
126350.54
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

Londoni elemzők: 3 százalék feletti növekedés várható idén a magyar gazdaságban

Londoni pénzügyi elemzők szerint a felülvizsgált idei első negyedévi növekedési adatok is arra utalnak, hogy 2015 egészében 3 százalékot meghaladó növekedés várható a magyar gazdaságban.

A KSH pénteken ismertetett második becslése szerint éves összevetésben 3,5 százalékkal nőtt a magyar hazai össztermék (GDP) az első három hónapban. Az első becslés még 3,4 százalékos éves növekedést valószínűsített.

A JP Morgan globális pénzügyi szolgáltató csoport londoni befektetési részlegének elemzői a KSH pénteki adatismertetését kommentálva közölték: továbbra is helytállónak tartják azt a várakozásukat, hogy a növekedési lendület jórészt stabil marad, és a jelenlegi negyedévben 3 százalékos negyedéves összevetésű, szezonális kiigazítással számolt, éves szintre kivetített növekedéshez lesz elegendő.

A ház 2015 egészére 3,2 százalékos növekedést vár a magyar gazdaságban.

Címlapról ajánljuk
Skandinávia-szakértő: egy új krízis megmutatná, mennyire elégedett Donald Trump Grönland helyzetével

Skandinávia-szakértő: egy új krízis megmutatná, mennyire elégedett Donald Trump Grönland helyzetével

93 milliárd dollár kárt okozott volna az Egyesült Államoknak, ha az Európai Unió a kínaiak túlterjeszkedése ellen kitalált kereskedelmi-gazdasági korlátozásokat fordítja az USA ellen, ahogyan erre a napokban több európai vezető is célzott. Flamm László skandináv-szakértő szerint emellett az is a tárgyalóasztal mellé vihette Donald Trumpot, hogy az USA államadósságának egyik európai szereplője kiszállt a finanszírozásból, aminek komoly üzenete van.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×