Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
313.37
bux:
149084.47
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos

Magyarországon is gyorsít az Audi

A válság ellenére sem változtat beruházási tervein az Audi. A német prémiumkategóriás autógyártónál csütörtökön azt közölték, hogy a korábbi terveknek megfelelően 2012 és 2016 között összességében 13 milliárd eurót költenek a meglévő telephelyek korszerűsítésére, illetve új modellek fejlesztésére.

"Nem tervezzük levenni a lábunkat a gázpedálról, mert amint vége szakad a válságnak, ismét fellendülés következik" - mondta Rupert Stadler vezérigazgató az Audi ingolstadti főhadiszállásán adott interjúban.

A 13 milliárd euróból nagyjából 8 milliárd jut a két németországi telephely, az ingolstadti és a neckarsulmi gyár fejlesztésére.

Magyarországon is bővít az Audi: az új győri üzemben 2013-tól évi 125 ezer jármű készülhet, idén novemberben pedig megkezdődött az új 1,2 és 1,4 literes négyhengeres Otto-motorok sorozatgyártása. Egy december eleji közlés szerint az Audi Hungaria Motor Kft. győri gyárában az idén 1,9 milliónál több motor készül. A világon kizárólag az Audi Hungaria szereli össze az Audi TT sportautókat és az Audi A3 Cabriole-t a Győr és Ingolstadt közötti kooperációs gyártás keretében.

A társaság tíz éven belül közel kétszeresére tervezi növelni az autók eladását, a stratégiai cél kétmillió kocsi értékesítése 2020-ban, s ezzel meg akarja előzni a most első helyen álló BMW-t.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Tisza-kormány: 5 centit nőtt a Duna vízszintje Paksnál, elkerülhető válhat a leállás

Tisza-kormány: 5 centit nőtt a Duna vízszintje Paksnál, elkerülhető válhat a leállás

Kedd hajnali fél kettő körül már csak néhány milliméter választotta el a Paksi Atomerőművet a teljes leállástól, ám ekkor megállt a Duna vízszintjének csökkenése, reggelre 1,5 centiméteres emelkedést mértek, amely Magyar Péter esti bejelentése szerint mostanra az 5 centimétert is elérte. Ennek köszönhetően az erőmű utolsó, még termelő, 240 megawattos turbinája egyelőre stabilan üzemel, amely jelentősen megkönnyítheti a többi blokk újraindítását is. Eközben hétfőn rendkívüli energiakrízis-intézkedésekről döntött a kormány, elállt a zuglói irodakomplexum megvásárlásától, több fontos személyi döntést is bejelentett, valamint új gazdaságpolitikai lépéseket ismertetett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×