Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 26. vasárnap Anikó, Anna

Gyengült a forint pénteken

Gyér forgalomban árnyalatnyit gyengült pénteken a forint: az eurót délután fél ötkor 264,89 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a csütörtök délutáni 264,07 forinttal szemben.

Pénteken zárva tartottak a főbb nemzetközi értékpapír- és devizapiacok. A forint rendkívül gyér forgalom mellett enyhén gyengült nap közben. A nagyobb pénzügyi központok, London és Hongkong hétfőn is zárva tartanak majd. A hosszú hétvégén a forint árfolyamát a jelenlegi árfolyam szűk környezetében várják alakulni a piacon.

A főbb devizák kosarával szemben képzett dollár árfolyam index a csütörtökön elért három éves mélypont felett, annak közelében ingadozott pénteken.

A dollárt pénteken délután 182,15 forinton jegyezték 1,4551 dolláros euró jegyzés mellett. Csütörtök délután a jegyzés 181,69 forinton és 1,4543 dolláron állt.

A svájci frank péntek délutáni jegyzése 205,76 forint a csütörtöki 206,20 forinttal szemben, száz japán jen pedig 222,49 forint 222,36 forint után.

Címlapról ajánljuk

Így még nem hallotta a Himnuszt: hátborzongató pillanat a Hungaroringen a rajt előtt – videó

Piros-fehér-zöldbe borult a Hungaroring a magyar himnusz alatt. Előtte vadászgépek húztak el a pálya fölött, a magyar nemzeti színeket festve az égre.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×