Infostart.hu
eur:
384.1
usd:
328.68
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

A BUX 2,5 százalékos pluszban zárt

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 294,45 pontos, 2,50 százalékos emelkedéssel, 12.056,11 ponton zárt pénteken.

A MOL árfolyama 1,5 százalékkal, 11.480, az OTP-é 1,2 százalékkal, 2.160 forintra emelkedett.

A Magyar Telekom részvényeinek értéke 2, a Richteré 7,1 százalékkal emelkedett. Az öt nagy cég közül csak az Egis zárt mínuszban, 2 százalékos veszteséggel.

Tőzsdezáráskor egy euró 296,87, egy dollár 221,19 forintot ért.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×