Infostart.hu
eur:
362.06
usd:
310.47
bux:
151326.07
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Továbbra is patthelyzet Ferihegyen

Ferihegyen nem születet megállapodás a bérfejlesztés menetrendjéről a Budapest Airport és a szakszervezetek között.

Az érdekképviselet szerint patthelyzet alakult ki, így azt kérte a repülőtér üzemeltetőjétől, hogy a további egyeztetéseken vegyék igénybe a közvetítői szolgálatot.

A Budapest Airport szóvivője elmondta: a tárgyaláson a cég azt javasolta, hogy először az általános bérfejlesztést hajtsák végre, majd az alacsonyabb béreket egy elkülönített keretből zárkóztassák fel a minimális szintre.

Szollár Domokos közölte: néhány szakszervezet fordított sorrendet javasolt.

A Budapest Airport a legutóbbi egyeztetésen 6 és fél százalékos általános bérfejlesztést ajánlott, a cég a bérkülönbségek csökkentésére ebből különítene el 0,7 százalékot. A szakszervezetek ezt nem tartják elegendőnek.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×