Infostart.hu
eur:
362.41
usd:
309.15
bux:
0
2026. május 4. hétfő Flórián, Mónika

Bill Gates megvenné a Gresham-palotát

Bill Gates és a világ nyolcadik leggazdagabb embere, a szaúdi uralkodóház egyik hercege közel öt milliárd dollárért meg akarja venni a Four Seasons szállodaláncot, melynek tagja a budapesti Gresham-palota is.

A Four Seasons szállodalánc, amelynek része a budapesti Gresham-palota is, jelenleg kanadai tulajdonban van és a torontói, valamint a new yorki tőzsdén is kereskednek a részvényeivel.

A két milliárdos, úgy látszik, biztosra akart menni, mert ajánlatuk részvényenként majdnem harminc százalékkal az elmúlt hét árfolyama fölött van.

Bill Gates és Alwaleed bin Talal herceg mellett az ajánlattevő csoport harmadik tagja Isadore Sharp, a szállodalánc elnök-vezérigazgatója.

Kivezetnék a tőzsdéről

Ha az ajánlatot a többi részvényes elfogadja, az új tulajdonosok kivezetik a tőzsdéről a szállodaláncot, amelyben már most is a szaúdi herceg a legnagyobb részvényes.

A tőzsdei kivezetés kezdeményezője egyébként a csupán tíz százaléknyi részvénnyel rendelkező Sharp volt, aki attól tartott, hogy más nagy szállodaláncokhoz hasonlóan a Four Seasons is ellenséges felvásárlás célpontja lehet.

Kedvelt felvásárlási célpontok lettek a szállodák

Az utóbbi években felfutó turizmus miatt ugyanis a szállodákat eddig nem különösebben kedvelő befektetők is kedvet kaptak: a dubai kormány befektetési cége nemrég fizetett 3,1 milliárd dollárt az elsősorban amerikai és kanadai szállodákat üzemeltető Travelodge-ért.

A jelenleg 31 országban 74 luxusszállót üzemeltető Four Seasonst a már említett Isadore - becenevén Issy - Sharp alapította 1960-ban és első szállodáját 1961-ben nyitotta meg Toronto belvárosában.

A Four Seasons láncnak egyébként Európában alig 12 szállodája van, Közép- és Kelet-Európában pedig csupán a budapesti Gresham és egy prágai szálloda viseli ezt a nevet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Érkezik végre eső, több napon is: mutatjuk az idejét

Kora nyárias idővel kezdődik május első hete, akár 28 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban, majd szerdán erős széllel lehűlés érkezik, és többfelé alakulhat ki zápor, zivatar. Péntektől ismét melegedés kezdődik, a változóan felhős időben jellemzően 25 fok körül alakulnak a csúcshőmérsékletek – derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
A Balti-tengeren támad Ukrajna, visszavonulót fújt az USA - Híreink az orosz-ukrán háborúról vasárnap

A Balti-tengeren támad Ukrajna, visszavonulót fújt az USA - Híreink az orosz-ukrán háborúról vasárnap

Ukrán drónok támadták meg vasárnap az oroszországi Primorszk balti-tengeri kikötőjét, felgyújtva azt - közölte Alekszandr Drozdenko helyi kormányzó a Telegramon. Zelenszkij elnök szerint az általuk megtámadott árnyékflotta többet nem tud olajat szállítani. Az oroszok Dél-Ukrajnát, benne Odessza városát lőtték, több civil áldozatról is hírek érkeztek; délután Svédország feltartóztatott egy olyan tartályhajót, amely feltehetően az orosz árnyékflotta tagja. Vasárnapi híreink az orosz-ukrán háborúról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×