Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

A 1,5 millió ellenséges adófizető országa

Magyarország a régió leglassabban fejlődő országa - mondta a Concorde Értékpapír Rt. ügyvezető igazgatója a Reform és Növekedés Magyarországon című konferencián. Jaksity György szerint ebben a rossz gazdaságpolitikai döntések mellett az árnyékgazdaság magas aránya is szerepet játszik.

A magyar gazdaság visszaesett, Magyarország a régió leglassabban fejlődő országa - mondta el a Reform és növekedés című konferencián a Concorde Értékpapír Rt. ügyvezető igazgatója.

Jaksity György szerint a rossz gazdaságpolitikai döntések mellett komoly problémát jelent, hogy az árnyékgazdaság aránya eléri a GDP 20-30 százalékát.

2.000-2.500 milliárd forint kerüli el a legális szférát, ennek járuléktartalma minimum 1.200 milliárd forint. Ez éppen annyi, amennyivel a konvergenciaprogram szerint csökkenteni kellene az államháztartás hiányát.

Az adóelkerülés hatására jelenleg az a helyzet, hogy 1,5 millió adófizető tart el 10 millió embert, és az ország teljes lakosságának kell áldozatot hoznia az egyensúly megteremtéséért, amikor ezt a problémát az 1 millió adóelkerülő magában meg tudná oldani.

Ezért Jaksity György szerint a lakosság is felelős, például sokan nem fizetnek járulékot, de ingyenes egészségügyi ellátásra tartanak igényt.

A szakember szerint mindenki felelőssége, hogy megváltozzon ez a szemlélet, hiszen ezt hallja az ember a szülői házban, ezt látja az iskolában és később a munkahelyén, és az elmúlt másfél évtizedben ezt sugalmazta a politika is. Eddig egy politikus sem vállalta fel Magyarországon, hogy szembesítse a társadalmat ezzel a nagyon komoly morális deficittel - hangsúlyozta Jaksity György.

A lakosság nem támogatja a reformokat, és nem hajlandó áldozatokat hozni. Ennek oka, hogy az emberek nem értik a reformokat, és ellenségesek azzal szemben, amit nem értenek - tette hozzá a pénzügyi szakember.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×