Infostart.hu
eur:
393.39
usd:
343.4
bux:
0
2026. március 13. péntek Ajtony, Krisztián
Farmers boots
Nyitókép: eclipse_images/Getty Images

Orrbavágó a mai időjárási előrejelzés videója: szédítő kánikula érkezik

A hidegfront elgyengül térségünkben, és ismét anticiklon veszi át az irányítást időjárásunk alakításában. Mindazonáltal nem maradunk sokáig front nélkül, csütörtökön érkezik a következő, de készülhetünk a 35 fokos hőmérsékletekre is.

Kedd hajnalra főként a középső országrészre és az Északi-középhegység tágabb térségére helyeződik a felhőzet és a csapadék súlypontja. A sokáig egy helyben veszteglő cellákból jelentősebb mennyiség is eshet.

Kedden általában a fátyol- és gomolyfelhők mellett sok napsütésben lesz részünk, délután a felhősebb tájakon is fokozatosan szakadozik, gomolyosodik, majd csökken a felhőzet.

Hajnalra már csak helyenként fordulhatnak elő erős széllökések.

Kedden az északias szelet a Nyugat-Dunántúlon és a Tiszántúlon kísérik erős lökések. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 16 és 21 fok között alakul.

A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden általában 26 és 30 fok között várható, de a felhősebb részeken néhány fokkal enyhébb lehet az idő.

Címlapról ajánljuk
Drámaian rosszabb a helyzet, mint azt gondolnánk – ma van az alvás világnapja

Drámaian rosszabb a helyzet, mint azt gondolnánk – ma van az alvás világnapja

A koronavírus-járvány óta rosszabbul alszanak az emberek az egész világon. A hazai és a nemzetközi kutatások is megerősítik, hogy az életmódbeli változások, az új technikai eszközök rossz hatással vannak az alvásra is – mondta az InfoRádióban G. Németh György. A Magyar Alvás Szövetség elnöke közölte: átlagban egy órával alszik kevesebbet az emberiség, mint száz évvel ezelőtt.

Az Öböl-országok Achilles-sarka nem az olaj, és annyira érzékeny, hogy már nem is merik támadni

Az ivóvízhez való hozzáférés az Irán ellen folytatott háborúban érintett államok egyik legnagyobb sebezhető pontja. Ugyan ezek az országok egy természeti kincsből, az olajból gazdagodtak meg, de egy másikhoz, a vízhez való hozzáférés létfontosságú a számukra. Ezt pedig a tengervizet sótalanító üzemek jelentik.
inforadio
ARÉNA
2026.03.13. péntek, 18:00
Pásztor Szabolcs
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója
Most tárgyalják az új tervezetet: így tiltanák meg teljesen a házvásárlást a nagybefektetőknek amerikában

Most tárgyalják az új tervezetet: így tiltanák meg teljesen a házvásárlást a nagybefektetőknek amerikában

Legutóbbi anyagunkban bemutattuk, milyen lakhatási problémákkal küzd az Egyesült Államok, most pedig ennek a megoldására tett kísérletről, egy frissen benyújtott amerikai lakhatási törvényjavaslatról írunk. A javaslat a megfizethető lakhatás javítását tűzte ki célul, de ingatlanpiaci elemzők szerint ezzel éppen ellentétes hatást érhet el: csökkentheti az új lakásépítések számát, miközben növeli a bérleti díjakat és tovább emeli az ingatlanárakat. A március elején benyújtott, majd a héten a szenátus által megszavazott "21st Century ROAD to Housing Act" elnevezésű törvénycsomagot az elmúlt évtizedek legátfogóbb lakhatási jogszabályának szánják. Bár a csomag megkapta a végső jóváhagyást a szenátusban, a republikánusok ellenállása végül még megtorpedózhatja a törvényt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×