Infostart.hu
eur:
384.35
usd:
328.96
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Nyitókép: Unsplash.com

Megérkezett, és már le is tölthető az Instagram újdonsága

A TikTokkal kapcsolatos tengerentúli bizonytalanságot kihasználva a Meta méltó kihívóként szeretne fellépni a kínai vetélytárssal szemben.

A Meta idén januárban jelentette be, hogy új videószerkesztő alkalmazáson dolgozik - ezt pont akkoriban közölték a nyilvánossággal, amikor a TikTok jövője erősen bizonytalan volt az Egyesült Államokban, és egy időre le is állt a szolgáltatás - írja a hvg.hu.

A TikTok üzemeltetőjének, a ByteDance-nek van egy saját, CapCut néven futó videószerkesztője, amit szintén betiltás fenyeget. Így valószínű, hogy a Meta ennek a felhasználóit is szeretné magához vonzani - írja a lap. Adam Mosseri, az Instagram vezére januárban még azt nyilatkozta, hogy februárban elindulhat az app, végül erre április végéig kellett várni.

Az Engadget cikke szerint az Edits jóval többet kínál, mint a Meta alkalmazásaiba beépített videószerkesztő eszközök:

az alkalmazással videózni is lehet, akár 10 perces terjedelemben is, majd jó minőségben lehet publikálni a felvételt az Instagramon.

Közzététel előtt szerkeszteni is lehet természetesen a videót, sőt, még zöld hátteret is lehet vele kezelni.

Vannak benne mesterséges intelligencián alapuló funkciók is. Az egyik például képes fotókból videót készíteni, de vannak más lehetőségek is, amik a videóvágásban segítik a felhasználót. A lap hozzáteszi, fontos különbség a CapCuttal szemben, hogy a kiexportált videókat nem vízjelezi az alkalmazás.

Az Edits már iOS és Android készülékekre is elérhető.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×