Infostart.hu
eur:
384.37
usd:
327.39
bux:
0
2026. január 1. csütörtök Fruzsina
Full frame of a low angle shot of a gray sky with clouds of rain.
Nyitókép: Pakin Songmor / Getty Images

Sokfelé eldurvulhat az időjárás – térkép

Nyílnak az égi csatornák az ország egyre több pontján; térségünket változatlanul meleg, de már egyre nedvesebb, labilisabb légtömeg tölti ki, ez pedig a következő napokban kedvez a záporok, zivatarok kialakulásának.

Egy hullámzó frontálzóna gyenge hidegfronti szakasza éri el a Kárpát-medence északnyugati részét; előterében fölöttünk torlódik a meleg, egyre labilisabb (és nedvesebb) légtömeg, amely egyre kedvezőbb feltételeket teremt a záporok, zivatarok kialakulásához.

Kedden sok napsütés várható gomolyfelhő-képződéssel és fátyolfelhőkkel. Napközben helyenként, késő délutántól, estétől egyre nagyobb számban alakulhatnak ki záporok, zivatarok – legkisebb eséllyel a Dunántúl északi és nyugati részein. Az északi, északnyugati szelet a nyugati országrészben élénk lökések kísérik, míg zivatarok környezetében erős, viharos széllökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 22 és 27 fok között alakul.

A HungaroMet a közösségi oldalán arra is felhívta a figyelmet, hogy jelentős lesz a különbség a csapadék eloszlásában – akár néhány km-en (sőt, településeken, kerületeken) belül, akár „utcák között” is

A következő napokban továbbra is meleg, de nedves, labilis levegő tölti majd ki a térségünket, így újabb záporok, zivatarok kialakulására számíthatunk – a keddihez képest is nagyobb számban. Sőt, csütörtökön és pénteken van esély – elsősorban a Dunántúlon – tartós esőre is. Szombatig nem várható lényes változás, akkor szárazabbra, de hűvösebbre fordulhat az időjárás.

Címlapról ajánljuk
ÉLŐ: Liverpool–Leeds United

ÉLŐ: Liverpool–Leeds United

A Leeds United ellen játssza első 2026-os bajnoki mérkőzését. Arne Slot a kezdő tizenegybe jelülte Szoboszlai Dominikot, Kerkez Milos ezúttal a cserék közé került.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×