Infostart.hu
eur:
355.63
usd:
305.55
bux:
130916.32
2026. május 27. szerda Hella
Nyitókép: Unsplash

Újra napirenden az idősek jogosítványa – mégis vizsgázni kell?

Az Európai Unió jelentős közlekedésbiztonsági változásokat tervez bevezetni az idősek jogosítványával kapcsolatban.

Az Európai Bizottság azt tervezi, hogy a 70 év feletti sofőröknek rendszeresebb felülvizsgálatokon kellene átesniük, hogy csökkenjen a közúti balesetek száma - írja a Správy híroldal cikke nyomán a vezess.hu.

Magyarországon a jelenlegi szabályozás szerint a 70 év feletti járművezetőknek 2 évente kell orvosi alkalmassági vizsgát tenniük a jogosítványuk meghosszabbításához, azonban az EU tervei szerint akár ennél sűrűbb vizsgálatra is szükség lehet a jövőben. Sőt,

olyan felvetés is volt a bizottsági ülésen, hogy a 70 feletti sofőröktől ismételt elméleti és gyakorlati vizsgát követelnének meg.

Azonban ennek pontos részleteiről nem esett szó.

Egyelőre csak javaslati szinten mozog a jogszabályok szigorítása, és az Európai Parlament, valamint a tanács tárgyalásokat folytat az ügyben. Ha elfogadják, akkor a 70 év feletti vezetők szigorúbb ellenőrzésekre számíthatnak a jövőben.

Címlapról ajánljuk
Radikálisan átáll Európa migrációügyben – fontosabb lesz a fogadó országok jogainak érvényesülése

Radikálisan átáll Európa migrációügyben – fontosabb lesz a fogadó országok jogainak érvényesülése

Szigorítana a migrációs szabályokon az Európa Tanács. A politikai nyilatkozatot mind a 46 tagállam támogatta, köztük az igencsak érintett Nagy-Britannia, Olaszország és Dánia is. Az európai államok megállapodtak az Emberi Jogok Európai Egyezményének módosított értelmezésében is, a cél a menedékkérők és a külföldi bűnözők kitoloncolásának megkönnyítése. A részletekről Marsai Viktor, a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója beszélt az InfoRádióban.

Rendszerváltás körvonalazódik a közoktatásban

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
Tisza-kormány: Magyar Péter felmentette Hajdú Jánost, ülésezett az országgyűlés

Tisza-kormány: Magyar Péter felmentette Hajdú Jánost, ülésezett az országgyűlés

Az Országgyűlés keddi ülésén több politikailag érzékeny kérdésben is döntés született: a képviselők két új vizsgálóbizottság felállításáról határoztak, amelyek egyfelől a kegyelmi botrány felelőseit és a gyermekvédelem rendszerszintű problémáit, másfelől az MNB működésével kapcsolatos visszaéléseket, valamint az 1987 és 2000 közötti spontán privatizáció politikai felelősségi láncát vizsgálják majd. A parlament emellett fenntartotta Kocsis Máté mentelmi jogát is. Távozik posztjáról Hajdu János, a TEK főigazgatója, a kormány pedig hamarosan benyújthatja a rendőrségi szervezetrendszer átalakításáról szóló javaslatát. Közben az is eldőlt, hogy Orbán Árpád vezeti majd a Tisza frakcióját a budapesti közgyűlésben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×