Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 12. hétfő Ernő
Nyitókép: MetFigyelő

Milliónyi összetört üveg járólaphoz hasonlít a Balaton parti része - képek, videó

A mennyei látvány kialakulásáról webkamerák felgyorsított felvételei őriztek meg látványos emlékeket.

A nappali olvadás ellenére folytatódik a Balaton jegének gyarapodása, mivel az idő jelentős részében keményen fagy, és csak néhány órát olvad.

Aki viszont abban reménykedik, hogy előbb-utóbb korcsolyázhatóvá válik a magyar tenger - 2017 után először -, azt ki kell ábrándítani, vigasz ugyanakkor, hogy gyönyörű felvételek születnek a némi fagyás után a szél hatására kelt hullámzás által összetört jégtáblák egymásra csúszásáról, illetve a kiloccsanó Balaton-víz tereptárgyakon való megjelenéséről.

Fonyódon lélegzetelállító képek készültek és kerültek fel aztán a MetFigyelőre az egymásra csúszó táblákról, mutatjuk.

Ugyanezek a képek egyébként az Időképen is megjelentek, ám a portál VIDEÓ-t is közzétett arról, ahogy ez a lélegzetelállító látvány kialakult.

A Balatonnál a napsugárzás az olvadást segíti, jövő hét közepéig pedig némi folyamatos melegedés is várható, ami rossz hír a tavi korcsolyázás vagy épp a lékhorgászat szerelmeseinek.

Címlapról ajánljuk
Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×