Infostart.hu
eur:
378.18
usd:
317.61
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Pixabay

A szombati volt az év eddigi legmelegebb napja

Eltalálja, milyen érték volt a legmagasabb?

Utoljára tavaly volt részünk ilyen meleg napban, a csúcsértékek sok idő után ismételten országszerte meghaladták a sokévi átlagot: általában 23 és 28 fok között tetőzött a hőmérséklet, de Sarkadon 28,6 fokig emelkedett a hőmérő higanyszála - írta a Facebookon az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Emellett sok napsütés és kevés gomolyfelhő jellemezte a tegnapot, záporok, zivatarok is csak helyenként alakultak ki.

A közzétett térképek tanúsága szerint a Békés vármegyei Sarkad-Malomfok időjárási állomáson 28,6 fokot rögzítettek, de a Kékestetőn is 18,3 Celsius-fok volt.

Közel három fokkal melegebb volt tegnap, mint általában.

Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×