Infostart.hu
eur:
380.71
usd:
320.52
bux:
130052.05
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Villámok cikáznak az égbolton Nagykanizsa felett 2019. június 1-jén éjjel.
Nyitókép: MTI/Varga György

Kettévágja az országot a zivatar, jeget is hozhat, veszélyjelzést adtak ki

Északról délre haladva Komárom-Esztergom, Fejér, Tolna és Baranya megye területére adott ki figyelmeztetést a zivatarok veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat.

A figyelmeztetés szerint ezekben a megyékben zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat.

Az országs előrejelzés szerint egyébként szerdán többnyire erősen felhős lesz az ég, csak átmeneti felszakadozások lehetnek, több helyen várható eső, zápor, a Dunántúlon egy-egy zivatar is kialakulhat. A Dunántúlon az északnyugatira forduló, másutt a délkeleti szél többfelé megerősödik, néhol viharossá fokozódik, viharos széllökés elsősorban az Észak-Dunántúlon, valamint délkeleten valószínű.

A hőmérséklet kora délután a nyugat-Dunántúlon 7 és 13, másutt 14 és 21 fok között várható. Késő estére 4 és 16 fok közé hűl le a levegő.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×