Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál

Első allergológuskonferencia Budapesten

Az allergiás megbetegedések komplexebb kezelésének és az egyes gyógyszerek társadalombiztosítási finanszírozásának lehetőségét vizsgálja az első allergológuskonferencia, amelyet pénteken és szombaton rendeznek Budapesten.

Nékám Kristóf, a Magyar Allergia Szövetség elnöke az MTI-nek elmondta, hogy e betegség kockázatát és társadalmi és terheit Magyarországon még nem ismerik az emberek, pedig a legtöbb allergiás betegség évekkel később súlyos állapotot idézhet elő.

Hozzátette, mára már az allergiák önmagukban megálló kórképek, a több szervet érintő allergiák pedig kezdenek tipikussá válni.

A konferencián szó lesz a megtévesztő gyógymódokról, gyógyszerekről, továbbá előadásokat tartnak az ételallergiáról, a bőrallergiáról, a dohányzás és az allergia kapcsolatáról, és lesznek értekezések a megelőzésről is.

Nékám Kristóf elmondta azt is, hogy az allergológuskonferenciára várják a társszakmák - fül-orr-gégészet, tüdőgyógyászat, bőrgyógyászat, laboratóriumi medicina, belgyógyászat és gyermekgyógyászat - képviselőit is.

Címlapról ajánljuk
Boczkó Gábor: a doppingvétségből visszatérő Kun Anna lehet az olimpiai kulcs

Boczkó Gábor: a doppingvétségből visszatérő Kun Anna lehet az olimpiai kulcs

Eltiltása után tavasszal visszatérhet a párbajtőrvívó Kun Anna. A versenyző két éve a holléti nyilvántartása miatt kapott büntetést, így hiába lett volna éremesélyes, lemaradt a párizsi olimpiáról. Boczkó Gábor szövetségi kapitány szerint a magyar csapatban is komoly szerepe lehet, és a kvótaszerzést is segítheti a 2028-as Los Angeles-i játékokra.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×