Infostart.hu
eur:
364.44
usd:
318.96
bux:
0
2026. július 23. csütörtök Lenke

Így kezeli a stresszt II. Erzsébet

Gyomok kitépésével szereti levezetni a bosszúságát II. Erzsébet - derült ki egy amerikai újságírónő által írott új életrajzából, amely a brit uralkodó gyémántjubileuma alkalmából jelent meg.

"Egyik unokatestvére mesélte, hogy amikor Erzsébet királynő bosszús, kimegy a mezőre ragadós galajt (gyomnövény) tépkedni" - mesélte Sally Bedell Smith újságíró az Elizabeth, the Queen című könyvében.

A korábbi életrajzok sikerére tekintettel Sally Bedell elnyerte a Buckingham-palota hallgatólagos beleegyezését, hogy találkozzon a királynő rokonaival, tanácsadóival, udvaroncokkal a királynő trónra lépése - 1952. február 6.- 60. évfordulója előtt röviddel megjelent életrajz megírásához.

A királynőnek számos odaadó barátja van, de "mert a kis burkában, a maga kis világában él, ezek más jellegű barátságok" - mondta el a szerző New Yorkban könyve bemutatóján.

"Érdeklődik az iránt, hogy mi újság a családjukban, de mintha egy képernyő lenne (közte és a barátai között). Nem mernének kérdést intézni hozzá a magánéletéről vagy a személyes dolgairól. Nagyon sok mindent megtart magának".

A könyvből kiderül, mennyire aggódott a királynő fia, Károly herceg és Diana hercegnő válásakor. A volt canterburyi érsek elmesélte, mennyire félt a királynő attól, hogy fia lemond a trónöröklés jogáról a Camillával kötött új házassága miatt.

A mű kitér a királynő és Fülöp herceg házasságában előforduló feszültségekre is, például amikor Erzsébet nem volt hajlandó felvenni férje családi nevét, a Mountbattent. A szerző igyekszik cáfolni a királyi férj kicsapongó erkölcseiről szállongó híreszteléseket. "Megdöbbentem, amikor láttam, mennyire összhangban élnek" - mondta.

Címlapról ajánljuk
A „Her” már nem sci-fi – belépünk a kötődésgazdaság korába

A „Her” már nem sci-fi – belépünk a kötődésgazdaság korába

Az emberi figyelem drága, fáradékony és korlátozott erőforrás. A mesterséges intelligencia ezzel szemben képes azt az érzetet kelteni, hogy mindig van ideje ránk. Válaszol, emlékszik, vigasztal, magyaráz, flörtöl, és soha nem néz az órájára. Ez nemcsak technológiai áttörés, hanem új gazdasági korszak kezdete is lehet. A figyelemgazdaság után jöhet a kötődésgazdaság.

Itt a bizonyíték, Sulyok Tamásnak békés öregkora lesz – bár Magyar Péter még közbeszól

A Sándor-palota közzétette a volt köztársasági elnök záró vagyonnyilatkozatát. Sulyok Tamásnak továbbra sincs autója, viszont öt ingatlanban félig tulajdonos, valamint van közel 80 millió forint megtakarítása is. A nyugdíja is nyilván magas lesz, de egyéb járandóságai még kérdésesek: jelenlegi fizetését Magyar Péter korábbi bejelentése szerint nem fogja élete végéig kapni, mint ahogy várhatóan Schmitt Pál és Novák Katalin sem.
inforadio
ARÉNA
2026.07.23. csütörtök, 18:00
Szécsényi Gábor
Az Autó főszerkesztője
Újabb fontos kamatdöntés jön ma - Mit csinálnak a tőzsdék?

Újabb fontos kamatdöntés jön ma - Mit csinálnak a tőzsdék?

Az iráni háborúval kapcsolatos bizonytalanság és a vállalati gyorsjelentések határozzák meg a hangulatot a tőzsdéken, az olajár ma újra emelkedik, míg a részvénypiacokon a bizonytalanság érződik. Az amerikai tőzsdék esésekkel zártak szerdán, Ázsiában ma reggel jellemzően pozitív volt a hangulat, az európai határidős indexek azonban csökkenéseket jeleznek előre. Az Alphabet és a Tesla tegnap esti jelentésére is negatív volt a reakció a zárás utáni kereskedésben, a mai nap leginkább várt eseménye pedig az EKB kamatdöntése lesz.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×