Infostart.hu
eur:
378.2
usd:
317.93
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta

Bolívia csatlakozott a kokaültetvények ellenőrzéséről szóló egyezményhez

Bolívia csatlakozott ahhoz az amerikai-brazil egyezményhez, amely a kokacserje-ültetvények fölötti ellenőrzés terén megvalósítandó együttműködésről rendelkezik.

Az Andok országaiban a kokalevelet hagyományosan gyógyszerként alkalmazzák, de alapanyaga lehet a kokainnak is. A pénteki aláírást megelőzően ötször halasztották az egyezmény megkötését Bolívia kérésére a dokumentum megszövegezésében talált kifogásai miatt.

Bolívia és az Egyesült Államok novemberben állította helyre kapcsolatait, amelyek 2008-ban azt követően szakadtak meg, hogy Evo Morales bolíviai elnök kiutasította a országból az amerikai nagykövetet, mert a diplomata a vádak szerint összejátszott a konzervatív bolíviai ellenzékkel és kormányellenes tüntetéseket szított.

Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×