Infostart.hu
eur:
349.17
usd:
300.65
bux:
138730.73
2026. június 16. kedd Jusztin

Egyre többen állítják, hogy még él a kalandvágyó milliomos

Steve Fossett nagy valószínűség szerint még él, és csak megrendezte saját halálát - állítja több olyan nyomozó, akik részt vettek a kalandvágyó milliomos eltűnt gépének eddig sikertelen felkutatásában.

A több világrekordot is felállító Steve Fossett tavaly szeptemberben tűnt el, amikor egymotoros repülőjével felszállt a nevadai sivatagban. A gazdag kalandornak sem a repülőjét, sem a holttestét nem találták meg a hat hónapos keresés során.

Éppen ezért az amerikai légi mentők alezredese azt állítja, Fossett még mindig életben lehet. "Már 14 év óta mentek. Fossettet még meg lehet találni" - mondta Cynthia Ryan, aki szerint nem arról van szó, hogy a kutatócsoport szem elől tévesztette a roncsokat. "Elég jók vagyunk abban, amit csinálunk: hat gépnek a roncsát találtuk meg, miközben Fossett után kutattunk" - nyilatkozta az alezredes.

Fossett eltűnése után az amerikai történelem legnagyobb szabású kutatóakciója indult helikopterekkel, magángépekkel és nyomkereső szakértőkkel. Az alezredes szerint egyre nagyobb a gyanúja annak, hogy Fossett személyes és üzleti problémák miatt megrendezte saját halálát.

Szakértők szerint több furcsaság is van a kalandor eltűnésével kapcsolatban. Például csak egyetlen ember látta őt felszállni. A szintén pilóta szemtanú elmondta, hogy Fossett megkérte őt, készítse fel a gépet a felszálláshoz - korábban azonban senkinek sem engedte meg, hogy elvégezze ezt a munkát.

A másik különös tény Fossett gépválasztása: az egymotoros gépet könnyű szétszerelni és eltüntetni.

Címlapról ajánljuk

„Minden megváltozott, és valójában semmi sem” – a politológus értékeli, mi történt az áprilisi választások óta

Egyelőre még nem lehet tudni, hogy kormányváltás vagy valódi rendszerváltoztatás történt-e április 12-én – mondta az InfoRádióban a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója. Novák Zoltán szerint történelmi távlatban azt lehet érzékelni, hogy a magyar társadalom a domináns pártrendszert és az erőkultuszt preferálja.
inforadio
ARÉNA
2026.06.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Olajár, SpaceX, Mol - Mutatjuk  legizgalmasabb sztorikat ma a tőzsdéken

Olajár, SpaceX, Mol - Mutatjuk legizgalmasabb sztorikat ma a tőzsdéken

Lendületet adott a tőzsdéknek a hétvégi iráni-amerikai megállapodás híre, a Dow új csúcsra ment a hétfői kereskedésben és kedden tovább emelkedik, ma reggel a Nikkei is történelmi csúcsot döntött, és az európai indexek is szemmel látható pluszban állnak, amit az olajár mai esése is segít. A SpaceX ma is szárnyal, így lekörözte az Amazont és a Microsoftot is piaci kapitalizációban, már a negyedik legnagyobb amerikai vállalat. A magyar tőzsdén ma felülteljesít a Mol a blue chipek közül, a céggel kapcsolatban több fontos hír is napvilágot látott, délután bejelentették, hogy megvan a részvényesi megállapodás a NIS irányításáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×