Infostart.hu
eur:
391.58
usd:
339.9
bux:
122199.5
2026. március 18. szerda Ede, Sándor

Norvég diákok betegedtek meg Budapesten - képekkel

Hasmenéssel szállítanak kórházba körülbelül harminc norvég diákot egy XIII. kerületi kollégiumból - közölte Pék László, az Országos Mentőszolgálat ügyeletvezető főorvosa.

A főorvos elmondta: a diákokat a XIII. kerületi Pannónia utcai kollégiumból a budapesti Erzsébet kórházba és a Szent László kórházba szállítják.

Az ÁNTSZ helyettes tiszti főorvosa és a Szent László kórház főigazgatója későbbre ígért felvilágosítást az esetről.

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor: a Hormuzi-szoros ügyében Amerika nem engedhet, mert akkor a Nyugat gyengének tűnik

Donald Trump amerikai elnök felszólította szövetségeseit, hogy katonai erővel segítsék a Hormuzi-szoros blokádjának feloldását. Az InfoRádió mindennek a világpolitikára gyakorolt hatásairól kérdezte Csizmazia Gábort, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársát.
inforadio
ARÉNA
2026.03.18. szerda, 18:00
Rónai Sándor
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Hiába a rengeteg ígéret, Magyarország ismét az utolsók között kullog egy friss európai listán

Hiába a rengeteg ígéret, Magyarország ismét az utolsók között kullog egy friss európai listán

10 újonnan beszerzett városi buszból 6 már nulla károsanyag-kibocsátású, akkumulátoros elektromos meghajtású vagy üzemanyagcellás volt 2025-ben Európában. Így a jelenlegi trend szerint a zéróemissziós modellek piaci részaránya már 2028-ra elérheti a 100%-ot, 7 évvel az uniós célszám előtt. Magyarország ugyanakkor az elmúlt évekhez hasonlóan ezúttal is a sereghajtók csapatában végzett, és valószínűleg nem teljesítette a vonatkozó 2025-ös uniós célt - derül ki egy új jelentésből.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×