Infostart.hu
eur:
385.34
usd:
331.91
bux:
120679.89
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Másfél évtized múlva az emberek többsége allergiás lesz

A fejlett országok lakosságának 30 százaléka allergiás, a szám azonban a következő 15 évben megduplázódhat. A probléma megelőzéséhez életmódváltásra van szükség.

Némán Kristóf professzor az InfoRádióban elmondta: a világon a legtöbben azok az allergiások vannak, akiknél náthát okoz a betegség, ők az allergiások felét teszik ki. Szintén sokan vannak az asztmások és azok, akiknél bőrbetegségek jelentkeznek.

Emellett egyre nagyobb számban fordul elő, hogy valaki gyógyszerre vagy ételre allergiás.

Magyarországon több mint 2 millióan vannak, akik náthásak lesznek, ez a budapestiek 23 százalékára, a vidékieknek pedig nagyjából a 17-18 százalékára jellemző.

Némán Kristóf szerint sokat tehetünk az allergia megelőzésére vagy a tünetek csökkentésére azzal, ha nem dohányzunk, ha sokat mozgunk, és odafigyelünk a súlyunkra is, nehogy elhízzunk.

Elmondta azt is: sokkal több allergológust kellene képezni az országban, és bővíteni kellene az allergológiai ellátás kapacitását is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×