eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

A tudósok is felelősek a klímaváltozásért?

Heves kirohanást intézett a tudósok ellen Al Gore egykori amerikai alelnök. Az utóbbi években magát környezetvédelmi szakértővé képző politikus szerint, ha a kutatók előbb jutottak volna konszenzusra a klímaváltozás okairól és a következményekről, a világ már megtehette volna a szükséges intézkedéseket.

A 2000-es elnökválasztást az amerikai Legfelsőbb Bíróság határozatával elbukó Al Gore azt is kifejtette, hogy ha ő költözhetett volna a Fehér Házba, akkor Amerikát a klímaváltozás elleni küzdelem élharcosává tette volna.

A politikus az Earth in Balance (A Föld egyensúlyban) című könyve átdolgozott kiadásának új előszavában azt írta: azt kívánja, hogy bárcsak már a kilencvenes években megszületett volna a tudományos konszenzus a klímaváltozással kapcsolatban, ami végül csak az utóbbi néhány évben történt meg.

Al Gore odaszúrt az őt legyőző George Bushnak is, mondván: az elnök és alelnöke tökéletesen rossz irányba vezeti Amerikát.

Tíz éven belül visszafordíthatatlanná válik

Bill Clinton alelnöke szerint a klímaváltozás 10 éven belül visszafordíthatatlanná válik, ezért az emberiség nem várhat tovább a cselekvéssel.

Al Gore hevületére némileg árnyékot vet, hogy alelnöksége alatt a történelemben példátlan mértékben nőtt az Egyesült Államok szén-dioxid-kibocsátása, 15 százalékkal, míg George Bush első hivatali idejében csak 1,65 százalékkal.

Sok megfigyelő véli úgy, hogy a politikus népszerűségét megpróbálja latba vetni a 2008-as elnökválasztás során - húsz évvel első kandidálása után.

Címlapról ajánljuk

Harry hercegi címe bánhatja, hogy állandó amerikai lakos lett

Harry herceg, III. Károly angol király kisebbik fia hivatalosan is felszámolta kapcsolatait Nagy-Britanniával. Így értékelik a szigetországban a lépését, hogy az Egyesült Államokat jelölte meg állandó lakhelyeként. Felmerült, hogy emiatt elveszítheti hercegi címét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Hat héten át zajlik a világ leghosszabb választása: most dőlhet el másfél milliárd ember jövője

Hat héten át zajlik a világ leghosszabb választása: most dőlhet el másfél milliárd ember jövője

Indiában pénteken kezdődött meg a világ legnagyobb általános választása, amelyen közel 1 milliárd választásra jogosult adhatja le a szavazatát. A rendkívüli méretek miatt ezt a szokásosnál sokkal hosszabb időkeretben bonyolítják le, összesen hat héten keresztül zajlik a voksolás, eredményekre csak júniusban lehet majd számítani. A döntés nem könnyű, ugyanis számos olyan tényező van, amely befolyásolhatja a választók döntését. Elemzésünkben összeszedjük, hogy mi motiválhatja most az indiai szavazókat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×