Infostart.hu
eur:
389.05
usd:
330.36
bux:
0
2025. december 26. péntek István
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
Close-up Of Male Judge In Front Of Mallet Holding Documents
Nyitókép: AndreyPopov/Getty Images

Szörnyűségeket tett a kutyával, mielőtt agyoncsapta

A Nógrád Vármegyei Főügyészség tájékoztatása szerint négy év börtönre ítélték azt a 33 éves férfit, aki Nőtincsen azzal állt bosszút volt barátnőjén, hogy megölte a kutyáját.

A Balassagyarmati Járási Ügyészség vádirata szerint a pár másfél évig állt szerelmi kapcsolatban, ezalatt a vádlott nehezményezte, hogy a nő a házban tartja a macskáit, valamint labrador kutyáját - írták a sajtóközleményben. A nő végül 2022 szeptemberében szakított a vádlottal, aki ezt nem tudta feldolgozni, rendszeresen zaklatta őt, majd 2023 januárjában elhatározta, hogy megöli a nő kutyáját.

Elment a sértett házához, ahol az őt ismerő és benne megbízó kutyát odacsalogatta magához, lefogta, és egy csavarhúzóval többször fejbe szúrta, végül pedig egy baltával agyonütötte. A férfi a kutya holttestét egy tejesládában szándékosan olyan helyen hagyta, hogy azt a sértett megtalálja.

Az ügyészség a távoltartás hatálya alatt álló férfit állatkínzás és súlyos testi sértés bűntettével, valamint zaklatással vádolta meg,

és végrehajtandó szabadságvesztés, továbbá közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta vele szemben. A Balassagyarmati Járásbíróság - több tárgyalás megtartását követően - a férfit négy év börtönbüntetésre és négy év közügyektől eltiltásra ítélte.

Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, azonban a vádlott és a védője fellebbezett, így a döntés nem jogerős.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×