Infostart.hu
eur:
384.51
usd:
329.04
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
Cannabis harvest for producing medine
Nyitókép: David Trood / Getty Images

36 helyszín, 150 rendőr: összehangolt drograzziát tartottak – videó

Drogellenes razziát tartott a rendőrség Pest vármegyében: 23 szórakozóhelyet és további 13 helyszínt ellenőriztek – közölte a vármegyei rendőr-főkapitányság szerdán a police.hu oldalon.

Azt írták, hogy a napokban több mint 150 Pest vármegyei rendőr tartott összehangolt ellenőrzéseket a kábítószerrel kapcsolatos jogsértések visszaszorítása érdekében.

Összesen 36 helyszínen csaptak le, ennek eredményeként 8 terjesztőt és 33 drogfogyasztót állítottak elő, és hallgattak ki, közülük négyen kerültek őrizetbe.

A rendőrök a hétvégén csaknem másfél kilogramm tiltott anyagot foglaltak le, és több tucat olyan ember esetében használtak gyorstesztet, aki a gyanú szerint kábítószert fogyasztott.

A nyomozók három nap alatt több mint 600 ezer forintot foglaltak le, amely kábítószer-kereskedelemből származik – áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Faragó Tamás: a spanyolok feladták a kreatív pólót, Vogel Soma ismét kulcsfigura volt

Faragó Tamás: a spanyolok feladták a kreatív pólót, Vogel Soma ismét kulcsfigura volt

A magyar férfi vízilabda-válogatott a világ- és Európa-bajnoki címvédő Spanyolország legyőzésével bejutott a belgrádi Eb elődöntőjébe, ahol a görögök lesznek az ellenfelek. A Nemzet Sportolója az InfoRádióban elmondta: jó húzás volt Varga Zsolt részéről, hogy a torna elején inkább Csoma Kristóf védett többet, a „negyeddöntővel felérő” spanyolok elleni meccsen viszont végig Vogel Soma volt a kapuban, így megvoltak a tartalékai.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugranak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugranak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére. Az elnök kijelentései enyhítették némileg a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, és az amerikai piacok is kisebb felpattanást mutatnak. A menedékeszközök eközben jól teljesítenek, az arany ára új csúcsra emelkedett. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×