Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János
Bűnügyi helyszínelők a XI. kerületben egy társasház bejáratánál 2025. január 18-án. Az újbudai lakásban holtan talált rá egy férfi a 82 éves édesapjára. A kiérkező rendőrök a helyszínen elfogták a feltételezett elkövetőt, a férfi másik fiát, aki az áldozattal együtt lakott.
Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán

Emberölés történt Újbudán

A budapesti rendőrök elfogták a feltételezett elkövetőt.

A rendelkezésre álló adatok szerint 2025. január 18-án 10 óra 39 perc körül Budapesten, egy XI. kerületi lakásban holtan talált rá egy férfi 82 éves édesapjára.

A kiérkező rendőrök a helyszínen a feltételezett elkövetőt, a férfi másik fiát – aki az áldozattal együtt lakott – elfogták, őt a XI. Kerületi Rendőrkapitányságra előállították, elszámoltatása folyamatban van – írja a police.hu.

A halálesettel kapcsolatban a Budapesti Rendőr-főkapitányság Életvédelmi Osztálya emberölés bűntett gyanúja miatt rendelt el nyomozást.

Címlapról ajánljuk
Törvények, viták, pénzbüntetések – ez történt az Országgyűlésben 2025-ben

Törvények, viták, pénzbüntetések – ez történt az Országgyűlésben 2025-ben

Az Országgyűlés 2025-ben is sok szenvedélyes vitát folytatott le és számos fontos jogszabályt alkotott meg, amelyekről – a napirend előtti felszólalásokról, az interpellációkról, a kérdésekről, az azonnali kérdésekről, az általános vitákról, a határozathozatalokról és a bizottsági ülésekről – év közben részletesen beszámolt az InfoRádió, most a leglényegesebb idei parlamenti történéseket és döntéseket idézi fel ez az összeállítás.
VIDEÓ
Évezredes titkok a modern luxus árnyékában: így változik meg örökre a legendás ókori főváros sorsa

Évezredes titkok a modern luxus árnyékában: így változik meg örökre a legendás ókori főváros sorsa

2025-ben az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés (Asia-Pacific Economic Cooperation – APEC) csúcstalálkozóját Kjongdzsuban tartották, ez a név csak a legelszántabb történelem vagy földrajz iránt érdeklődő közönség számára lehet ismerős Magyarországon. A település pedig egykoron az ókor egyik legnagyobb királyságának volt a fővárosa, ahol máig szinte „szabadtéri múzeumként” sorjáznak az egykori emlékek. A modern idegenforgalmi kihívások ugyanakkor dilemmával szembesítik a várost, hogy megőrizze a karakterét a jövőben is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×