Infostart.hu
eur:
387.75
usd:
329.46
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla
Prison Cell Bars - Black and White
Nyitókép: DanHenson1/Getty Images

Korábban szabadulhat-e a bicskei gyermekotthon pedofil ügyben elítélt volt igazgatója?

Jövő héten hallgatja meg V. Jánost a feltételes szabadlábra bocsátása ügyében az illetékes törvényszék büntetés-végrehajtási csoportja.

Az egykori igazgatónak kedvező döntés esetén több mint két évvel a teljes ítélet letöltése előtt feltételesen szabadlábra helyezhetik V. Jánost – írja a Válasz Online értesülése alapján az Index. Ellenkező esetben viszont fegyházban kell maradnia.

A gyermekotthon egykori igazgatóját összesen 10 év 3 hónapra ítélték két különálló bírósági ítéletben. Először 2019-ben kapott 8 év fegyházbüntetést, majd 2021-ben, a kegyelmi ügyben ismertté vált K. Endréhez köthető perben kényszerítés hatósági eljárásban bűntett miatt további két év három hónap börtönt kapott amiatt, hogy a helyettesével együtt igyekezett eltussolni a bűncselekményt.

A Székesfehérvári Törvényszék 9 év 6 hónap fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésben állapította meg V. János összbüntetését, és azt is előírta, hogy a férfi legkorábban ennek kétharmadának letöltése után, vagyis hat év két hónap után szabadulhat.

Az elítélt már a jogerős ítélet kimondása előtt is évek óta előzetes letartóztatásban volt, így a büntetés kétharmada, azaz a hat év és két hónap már letelt. 2023 januárjában már szabadulhatott volna, de akkor ezt a büntetés-végrehajtási bíró nem támogatta, továbbra is fegyházban kellett maradnia.

Közben viszont eltelt egy év, ezért tartanak újabb meghallgatást a jövő héten.

A lapértesülés szerint a meghallgatásra várhatóan a fegyházban került sor, az eseményen a büntetés-végrehajtási bíró, az elítélt és jogi képviselője, a büntetés-végrehajtás és az ügyészség képviselője lesz jelen. A bíró a felek meghallgatása után dönt arról, hogy V. Jánost feltételesen szabadlábra helyezik-e, vagy továbbra is fogva tartják.

A Válasz Online hozzáteszi, az ilyen döntések alapozhatóak az elítélt jó magaviseletére, célja pedig, hogy a nem visszaeső bűnelkövetőket érdekeltté tegyék a börtönben tanúsított jó magatartásra, ami segítheti a társadalomba való visszailleszkedést. V. János többé nem dolgozhat gyermekek között, a jogerős ítélet eltiltotta ettől.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump szerint az ukrajnai háború lezárásáról szóló tárgyalások végső szakaszában járnak. Az amerikai elnök erről Volodimir Zelenszkij társaságában beszélt, amikor floridai rezindenciáján fogadta az ukrán államfőt vasárnap.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×