Húsz év fegyházbüntetésre ítélte Portik Tamást az 1996-os ügetői merénylet és gyermekkori barátjának 1999-es meggyilkolása ügyében pénteken első fokon a Fővárosi Törvényszék. A másodrendű vádlott, K. Gábor 14 év fegyházbüntetést kapott.
A bíróság szerint Portik Tamás bízta meg Tanyi Györgyöt, hogy ölje meg a hajtóként dolgozó Lakatos Csabát még 1996-ban. A bíróság ebben az ügyben felbujtóként, aljas indokból elkövetett emberölés kísérletében mondta ki bűnösnek Portik Tamást.
A törvényszék szerint ugyancsak Portik Tamás adott megbízást 1999-ben gyermekkori barátjának, Gyüre Józsefnek a megölésére. A férfit a per másodrendű vádlottja, K. Gábor lőtte le, őt ezért 14 év fegyházbüntetéssel sújtották. A bíróság Portik Tamást ebben az ügyben felbujtóként elkövetett emberölésben mondta ki bűnösnek, és halmazati büntetésül húsz év fegyházbüntetésre ítélte.
A Blikk azt írta, Portik Tamás ezúttal személyesen jelent meg a tárgyaláson, és azért a TEK műveleti egységének kommandósai biztosították a tárgyalást, mert Portik esetében soha nem zárható ki a szökés vagy éppen az ellene irányuló támadás lehetősége.
A másodrendű vádlott, K. Gábor a lap beszámolója szerint arról beszélt, nincs köze a gyilkossághoz, a helyszínen talált DNS-ek között sincs ott az övé. Elmondta, hogy bár korábban követett el ostobaságokat, de megváltozott, családja van, lediplomázott. Állítása szerint az, aki ellene vallott, egy szavahihetetlen ember. Szerinte a lövések nem lehettek úgy, ahogy az a jegyzőkönyvben van, a fegyverszakértő és az orvosszakértő leírása is rossz.
A bíróság Portik Tamás esetében súlyosító körülményként értékelte többek között, hogy két emberölés miatt már kiszabott börtönbüntetését tölti, K. Gábor esetében pedig mások mellett "az ölési cselekmény maffiaszerű jellegét".
A harmadik férfival, Sz. Józseffel, az emberölés bűnsegédjével szemben a Fővárosi Főügyészség szintén vádat emelt - együttműködésére tekintettel - elkülönített eljárásban. A harmadrendű vádlottat azzal is vádolták, hogy Fenyő János megölése ügyében bizonyítékokat kínált fel pénzért az ügyben felbujtóként gyanúsított Gyárfás Tamásnak, így törekedve a büntetőeljárás meghiúsítására.
A pénteken kihirdetett ítélet nem jogerős, az ügyész az életfogytig tartó szabadságvesztés kiszabása érdekében fellebbezett, a vádlottak és védőik pedig felmentésért.